Чому поліція стріляє в мирних людей?

20 июля 2015
1764 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9728.jpg

У США психологи провели дослідження і визначили, чому правоохоронці застосовують вогнепальну зброю по беззбройних людях. Вчені заявили, що причиною цьому мозок деяких представників правоохоронних органів, який відрізняється недостатньою розвиненістю реакції гальмування в екстремальних ситуаціях.

Процеси, що відповідають в організмі за такі рішення, як стрільба з пістолета, вимагають координації між кількома областями мозку. Як з'ясувалося, випадкові постріли виробляються в тому числі через проблеми з концентрацією уваги. Висновки, опубліковані на сайті журналу Psychological Science, припускають, що тенденція до мимовільного натискання на курок може бути відвернена за допомогою спеціальних занять.

«Стрілянина з вогнепальної зброї являє собою складний процес. А якщо додати до цього ще й умови, з якими стикаються військові і співробітники правоохоронних органів, то навчання правильному застосуванню вогнепальної зброї виявляється ще більш непростим», — розповів Адам Біггс, дослідник з Університету Дьюка.

Рішення не стріляти вчені називають реакцією гальмування: вона особливо важлива, коли хтось із мирних громадян знаходиться на лінії вогню. «Когнітивні тести та тренінги пропонують нові цікаві методи для поліпшення стрілецьких здібностей і формування вміння уникати деяких фатальних помилок, таких, наприклад, як стрілянина в мирних жителів», — додав Біггс.

Дослідники виявили, що чим більше в людини проблем з концентрацією уваги, тим більше вона схильна призвести помилковий постріл в неоднозначній ситуації. Щоб прийти до таких висновків, ученим довелося провести два експериментальних тренінги.

У ході дослідження першу групу вчили запобігати жертв серед цивільного населення шляхом посилення реакції гальмування. Навчання складалося з комп'ютерних занять. Інша група пройшла тренінг, завдання якого були не пов'язані зі стріляниною. При цьому обидві групи були зайняті на тригодинних тренінгах протягом трьох днів.

В останній день експерименту всі учасники повинні були зіграти в комп'ютерну гру, що симулює перестрілку. Вчені виявили, що представники першої групи вистрілили в меншу кількість мирних жителів, ніж до проходження тренінгу. У той час як результати другої групи залишилися незмінними.

«Учасники групи, в якій відпрацьовувалася реакція гальмування, в ході тренінгу стріляли набагато частіше в правильні цілі, а не в цивільне населення», — зазначив Біггс.

Крім того, чим більше симптомів синдрому дефіциту уваги і гіперактивності було в учасника тренінгу, тим успішніше вдавалося поліпшити його реакцію гальмування. Тепер дослідники намагаються визначити, який саме аспект тренінгу вплинув на різницю в результатах.

Похожие статьи:

Новости в миреУ США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли

Новости БизнесаНафта на світових ринках подорожчала

Новости БизнесаФ'ючерси на дорогоцінні метали коригуються

Новости ОбществаСША ввели санкции против главы МВД Украины

Новости ПолитикиГосдеп США: российские войска не отходят от границы с Украиной

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети