Чому російські солдати їдуть в Донецьк?

2 июня 2015
2220 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8952.jpg

Солдат приймає присягу на вірність своєму народові, і виконання завдань в іншій країні не входить в його обов'язки.

Відправка військових з однієї країни в іншу без оголошення війни — це порушення законів ведення війни.

Міжнародні конвенції, ратифіковані більшістю цивілізованих держав, що передбачають чіткий поділ на комбатантів (тих, хто воює) і некомбатантів — мирне населення. Їх статус чітко фіксується і захищається. Коли ж ця чітка чорно-біла картинка війни розмивається на сірі відтінки, виникають проблеми, з якими сьогодні стикається Україна.

Якщо мова йде про тих, хто відправляється в чужу країну таємно під виглядом волонтерів або тих, що вийшли у запас військових, то вони розуміють, що держава їх не визнає ні у випадку полону, ні у разі загибелі. Відповідно, будуть проблеми з соціальним забезпеченням їх сімей.

У всього своя ціна. Як бачимо, в Російській Федерації знаходяться люди — діючі або колишні військові, які готові брати участь у війні з невизнаним статусом.

На території Радянського Союзу, в тому числі і в Україні, є чимало учасників різних неоголошених воєн, які проходили під час холодної війни в Африці та Азії. Тоді також направляли в гарячі точки різного роду військових радників, а на ділі ці люди брали участь в організації і проведенні військових операцій.

Сьогодні колишні учасники неоголошених воєн звертаються до своїх урядів, щоб їм надали статус учасників бойових дій. Але формальних підстав для цього немає. Радянський Союз не оголошував війну, і ці люди отримували поранення і гинули без якого-небудь правового статусу.

Це було досить поширене явище під час холодної війни, причому з обох сторін протистояння — і в радянському таборі, і в західному (об'єднаному Америкою).

Але, в будь-якому випадку, людина сама робить вибір. Держава не може змусити йти кудись воювати. Адже солдатів приймає присягу на вірність своєму народові, і виконання завдань в іншій країні не входить в його обов'язки. У нього завжди є право відмовитися від подібних наказів.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети