Електронний пластир зробить прорив в медицині

13 ноября 2015
1386 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11040.jpg

Вчені створили пластир, який допоможе впоратися з тими ранами, в лікуванні яких антибіотики виявилися безсилі.

Нерідко бинти не тільки не сприяють запобіганню забруднення рани, але й можуть накопичувати бактерії. Щоб уникнути подальшого зараженню, американські вчені створили пластир, який за допомогою електростимуляції вбиває більшість бактерій. Він також впливає на бактерії, які не завжди вдається подолати за допомогою антибіотиків.

Вивчивши вплив електростимуляції на процес загоєння ран, дослідники встановили, що вона сприяє процесу, який відомий як ангіогенез. Він робить позитивний вплив на формування нових кровоносних судин і підвищує приплив крові до ураженої області.

На думку фахівців з Вашингтонського університету, головну роль у цьому процесі відіграє перекис водню, який формується на поверхні електрода. Провівши експеримент з бактеріями Acinetobacter baumannii, які стійкі до ліків, вдалося встановити, що електричний струм може знищити колонію таких бактерій за 1 добу.

Далі вчені вирішили нанести спеціальний матеріал на основі вуглецю на спеціальний "лейкопластир". Як зазначив один з авторів дослідження Халук Бейенал, над цим проектом група вчених працювала кілька років. І позитивний результат був досягнутий лише після того, як дослідникам вдалося встановити контроль над електрохімічними реакціями. Творці унікального пластиру опублікували статтю, в якій розповіли про результати своєї роботи, на сторінках видання Nature Scientific Report. Вони вважають, що застосування цього пластиру може стати альтернативною антибіотиків в боротьбі з різними видами бактерій при лікуванні ран.

Похожие статьи:

Образование и наукаВчені: Сонячна буря може знищити США

Здоровье и медицина​Вчені довели шкоду телевізора для немовлят

Здоровье и медицинаВчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

ОбществоПорнографія руйнує ваш мозок

Здоровье и медицинаВчені створили вакцину проти наркотиків

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети