Кількість доказів причетності Росії до конфлікту на Донбасі неухильно зростає

4 июня 2015
2039 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8965.jpg

У свій вільний час український блогер Антон Павлушко досліджує російськомовні сайти і соціальні мережі в пошуках доказів присутності іноземних військових в Україні.

"Іноді доводиться годинами вивчати профілі в соціальних мережах", — говорить він. — «Буває, потрібно витратити місяці, уважно досліджуючи особисті дані одного солдата і вивчаючи його діяльність. Але це того варте ».

Павлушко шукає російських солдатів — волонтерів або тих, кого Кремль називає «відставними військовими», а саме тих військовослужбовців, хто, перебуваючи на дійсній службі у Збройних силах РФ, воює на сході України.

Незважаючи на те, що Москва продовжує стверджувати, що не відправляє війська в Україну, кількість доказів причетності Росії до конфлікту на Донбасі неухильно зростає. Антон Павлушко вважає, що забезпечувати світове співтовариство доказами — завдання самих українців.

Спільно з досить строкатою групою блогерів-дослідників, Антон працює не покладаючи рук, намагаючись розвінчати брехню Кремля.

Працюючи повний день в якості ІТ-фахівця, у вільний час Павлушко викладає результати своїх розслідувань на сторінки в Facebook і на сайті українських активістів Informnapalm.org.

Цифровий слід

За словами блогерів, солдати часто викладають свої фотографії та коментарі на таких російськомовних сайтах, як Вконтакте або Однокласники, що є документальним підтвердженням їх перебування на території Східної України.

Такий «цифровий слід» дозволив активістам відстежити десятки військовослужбовців, пролити світло на їх діяльність і навіть визначити їх назви підрозділів і марки військового оснащення.

За твердженням блогерів, з їх допомогою були ідентифіковані двоє російських військовослужбовців, захоплених у цьому місяці в полон в селищі Щастя — Олександр Александров та Євген Єрофєєв.

Як заявили українська влада, їх судитимуть за звинуваченням у тероризмі. Якщо вони будуть визнані винними, то, ймовірно, проведуть залишок життя у в'язниці.

В той час, як факт затримання іноземних військовослужбовців на Донбасі має вкрай важливе значення для української влади, на думку Антона Павлушко, Київ зробив занадто мало, щоб представити зовнішньому світу незаперечні докази того, що Росія активно підтримує бойовиків через свої кордони.

«Ми на добровільній основі робимо ту роботу, яку повинна була б робити українська влада: доводимо, що російські військові знаходяться на нашій території», — говорить він. — «Так як український уряд підходить до цього питання дуже дивним чином, довелося взяти справу в свої руки.»

За оцінками ООН на сьогоднішній день більш ніж 15 000 чоловік були поранені в результаті збройного конфлікту. На думку Павлушко, з тисяч російських військовослужбовців, що беруть участь в бойових діях на Україні будуть ідентифіковані лише деякі.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети