Китайців скоро стане ще більше

13 июля 2015
2584 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9626.jpg

Серйозні зміни в політиці планового дітонародження Китаю очікують демографи. Передбачається, що найближчих два роки китайцям офіційно дозволяти мати двох дітей.

Таке серйозне послаблення в політиці планового дітонародження пов'язано з тим, що в Китаї третій рік поспіль спостерігається зниження кількості працездатного населення у віці від 16 до 59 років. За даними Державного комітету у справах охорони здоров'я і планового дітонародження КНР, до 2014 року кількість працездатного населення в Китаї скоротилося з 940 млн в 2011 році до 930 млн в 2014 році.

Професор соціології Пекінського університету Чи Цзехуа вважає, що до 2035 року в Китаї буде домінувати літнє населення, що негативно позначиться на економіці через брак робочих рук. «З чітким розумінням проблеми в Китаї через рік або два дозволять народжувати двох дітей всім без обмежень», — говорить професор Лу Цзехуа.

На думку експертів, це повинно уповільнити процес старіння населення, проте вже сформоване за довгі роки обмежень ставлення до дітородіння до китайського суспільства відразу змінити буде важко.

При цьому в Китаї стали більше розлучатися. Згідно з офіційною статистикою Міністерства цивільної адміністрації КНР від 10 червня 2015 року, у Китаї зростання числа розлучень у 2014 році склав 3,9 відсотка порівняно з 2013 роком. Всього в минулому році в Китаї отримали розлучення 36 млн 370 тисяч пар.

Політика планового дітонародження КНР в останній раз була переглянута в 2013 році, коли парам дозволили народжувати другу дитину за умови, що один з подружжя є єдиною дитиною у своїх батьків. Таке послаблення дало свої результати. За даними, наведеними заступником директора Державного комітету у справах охорони здоров'я і планового дітонародження КНР Ян Веньчжуаном, кількість новонароджених у 2014 році склала 16 млн 870 тисяч, що на мільйон більше, ніж у 2010 році.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаЩо потрібно їсти після тренування в тренажерному залі?

Общество80% громадян нашої країни замішані в корупції

IT-Технологии3,2 мільярди чоловік мають доступ до інтернету

ЭкономикаНаселення профінансувало в минулому році держбюджет на 185,8 млрд. грн.

Коммунальные предприятия300 тисяч людей у Львові залишилися без води через борги

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети