Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

28 января 2018
4479 просмотров Голосов: 0 Автор:Spravedlyvist Kyiv obl
article16821.jpg

Україна є четвертою за кількістю Праведників Народів Світу державою після Франції, Нідердандів та Польщі

Станом на 1 січня 2017 Національний Меморіал Катастрофи та Героїзму Яд-Вашем в Єрусалимі надав титул Праведників Народів Світу 2573 українцям. Щороку до списку додаються нові прізвища українських Праведників, які, ризикуючи життям, рятували євреїв від Голокосту.

Вшановуючи пам’ять загиблих, керівники Руху “Справедливість” та ГО “Антикорупційний рух В. Наливайченка” відвідали показ історичної стрічки “Дружина доглядача зоопарку”.

Показ відбувся в київському кінотеатрі «Батерфляй Ультрмарин» під патронатом почесного консула Держави Ізраїль у Західному регіоні України Олега Вишнякова.

Цей фільм — про подружжя Жабинського, які врятували понад 300 євреїв. Картину за мотивами книги Діани Акерман, написаної на основі щоденників Антоніни, знімали 10 років. Головні ролі виконали лауреатка «Золотого Глобуса» Джессіка Честейн і номінант на премію «Золотий глобус» Даніель Брюль.

Ізраїль присвоїв сім’ї Жабинського титул Праведника народів світу.

Сотні глядачів, яких зібрав зал кінотеатру "Батерфляй Ультрмарін", затамувавши подих слухали головного рабина Києва і України Йонатана Марковича.

Трагедія його сім’ї — це особисте горе, що й досі ятрить пам’ять. Ребе подякував своєму дідові за те, що дякуючи йому, його прагненню жити, він з’явився на світ.

Особлива трагедія ще й в тому, що дід загубив всіх своїх братів та сестер, дружину та трьох дочок, вони загинули під час Другої світової війни, їх спалили в селі під Ужгородом.

Але удари долі його не зломили, навіть Освнціум. Він розпочав життя заново, в нього народився син, який подарував потім онука. Саме він стоїть зараз перед цим залом.

В Ізраїлі Йонатан Маркович розпочинав свою кар’єру військовим офіцером ізраїльської авіації, але він повторив шлях свого покійного діда, — став ребе та переїхав до Києва.

Слова Ребе прозвучали як заповіт для нас всіх та для нащадків: "Допоки б’ється серце – маємо жити! Нікому, ніколи не здавайтесь!".

«Україна є четвертою за кількістю Праведників Народів Світу. Маємо знати і шанувати свою власну складну історію, що випала на долю українців. В мене особисте несприйняття будь – яких проявів антиукраїнства і антисемітизму – тому сьогодні я тут, на показі цього важливого фільму”, — наголосив лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 січня 2005 року. Саме в цей день в 1945 році були звільнені в’язні концентраційного табору і табори смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі (Польща). Лише за приблизними підрахунками в цьому таборі було вбито від 1,1 до 1,6 млн осіб, значну частину яких становили євреї.

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незлічених жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що криють у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», — зазначається у резолюції ГА ООН.

«Кожен етнос рівний перед Всесвітом і нікому не дозволено виділяти кращого чи гіршого з них!» — зазначив керівник ГО «Антикорупційний рух В. Наливайченка» Василь Вовк, який також завітав на перегляді фільму (на фото — праворуч).

«На мою думку головне не шукати винних, а раз і назавжди вивчити уроки страшних сторінок історії, та зробити все від нас залежне, щоб більше ніколи людство не знало різного роду геноцидів, як то Холокост чи Голодомор. Повторення подібного у майбутньому неприпустимо!", — поділився своїми думками » з журналістами керівник Київської обласної регіонально парторганізаці Руху В. Наливайченка «Справедливість Костянтин Бєдовой на фото — ліворуч).

Голокост — жахливий наслідок збоченої фашистської ідеології, яка оголосила євреїв одним з народів, що підлягають знищенню. Сьогодні прийнято вважати, що в результаті Голокосту було вбито близько 6 мільйонів єврейського населення Європи. Повторення подібного у майбутньому є неприпустимим.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети