Панди вміють розмовляти між собою

6 ноября 2015
3256 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10946.jpg

Вчені з Китаю розгадали «мову панд» і з 2010 року становлять його словник. За їхніми запевненнями, великі панди, виявляється, можуть між собою розмовляти, використовуючи звуки і навіть «вираження».

Фахівці розплідника провінції Сичуань на південному заході Піднебесної, записують все, що видають там чарівні ссавці під час їжі, спарювання, бійок і вихованні молодняку.

Коментуючи дане дослідження, директор розплідника Чжан Хемінь заявив, що частково розпізнали мову панд, а результати вважають вельми цікавими. Малюки видають лише малу частину звуків, пов'язаних з голодом, обуренням чи радістю. З процесом дорослішання вони переймають у матері та інші звуки, серед яких різкий і короткий гавкіт, гарчання або бурчання. Занепокоєння матері про малюка «шифрується» під пташине цвірінькання, близькість чужого — під звуки загрози, схожі на гавкіт. Ніжне бекання, як у овець, свідчить про любовні ігри.

Надалі вчені мають намір створити словник в електронному вигляді. Вважається, що бамбукові панди неофіційно є символом країни. Емблема Фонду дикої природи також прикрашена їх зображенням.

Відзначимо, що в Китаї мешкає близько 2 тисяч великих панд, в розплідниках — близько 280. Їх відносять до сімейства ведмежих, однак у них знайшли ознаки єнотових. Великі і малі панди харчуються пагонами бамбука, хоча у них немає родинних ліній.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети