Петро Порошенко оголосив війну на Буковині

17 июля 2015
2589 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article9680.jpg

Чорні лісоруби отримають по руках. Президент оголосив війну тим, хто гріє руки на незаконній вирубці лісу та вивезенні деревині.

Кожен день — мінімум, 150 вагонів виходить закордон. У вагонах є сорти дерев, які в документах не вказані.

«До пасажирських поїздів приєднують кілька потягів з бруківкою, я був вражений тими обсягами», — розповів директор Асоціації деревообробників Буковини Володимир Дорош.

Виручка від продажу вже точно не поповнює держбюджет. Як прикрити тіньовий бізнес і зупинити вивіз лісу, депутати придумали. Заборонили вивезення необробленої деревини за кордон.

В силу закон вступить з листопада. Президент — вже підписав. І зробив чергову гучну заяву: слідом за контрабандою — буде зупинена і незаконна вирубка лісу.

«Хочу попередити лісників, через які офшори ви продавали ці неіснуючі дерева, на які західні рахунки йшли ці гроші — це все вже відомо.

За моїм дорученням співпраця податкової міліції, Служби безпеки України, чекайте швидко гостей, дуже швидко », — заявив президент України Петро Порошенко.

У те, що це не просто слова, громадські вірять мало. Наводять приклад. Кілька місяців в одному з лісгоспів області знайшли сотні пеньків і зрубаних дерев. Написали заяви до прокуратури та міліції. Справа з місця так і не зрушила.

«Я б хотів, щоб пан президент приїхав до нас на Буковину! І попросив керівництво області серйозно втрутитися в схему незаконних рубок. Чому вони не реагують?» — Обурюється активіст Юрій Ковалець.

«Створена група прокурорів, яка управлятиме цим виробництвом, і група слідчих, що буде розслідувати це виробництво», — прокоментував начальник управління з нагляду за дотриманням законів у кримінальному провадженні прокуратури Чернівецької області Павло Огродюк.

Лісники, на яких припав гнів президента, лише розводять руками. Причетність до тіньових схем і кришування контрабандистів — заперечують. Мовляв, і раді б боротися з ними — так можливості встежити за всіма довіреними ділянками — ні.

«Мабуть, треба розглянути питання, щоб на базі лісгоспів створювати якісь оперативні мобілізаційні бригади. Але все впирається у фінансування», — запевняє заступник начальника Чернівецького обласного управління лісового господарства Роман Череватий.

Як боротися з рубанням та контрабандою лісу — поки неясно. Зрозуміло тільки, що треба наводити порядок комплексно, а не тільки в лісгоспах, але і на митниці, і на кордоні.

Похожие статьи:

Новости БизнесаВ американском рейтинге «Forbes» оказались 9 украинцев

Новости ПолитикиВіктор Пєлєвін про ситуацію в Україні

Новости УкраиныМіліція відкрила кримінальне провадження у зв'язку з незаконним позбавленням волі Булатова

Новости ПолитикиОлександр Турчинов розпорядився «забезпечити охорону» Юлії Тимошенко, Михайлу Добкіну, Петру Порошенку

Новости ПолитикиС Украины запретили выпускать активистов Гриценко и Булатова

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети