Помер Микола Стороженко

16 апреля 2015
5775 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8306.jpg

Помер відомий український художник Микола Стороженко

Завтра в Національній академії мистецтв у Києві відбудеться прощання з майстром монументально-декоративного живопису.

Учень знаменитих художників Сергія Григор'єва та Тетяни Яблонської Микола Стороженко давно вже став визнаним майстром монументально-декоративного живопису. Довгі роки викладаючи в художній академії, Микола Андрійович виховав цілу плеяду митців, багато з яких працюють зараз у різних країнах світу. На травень була запланована виставка, присвячена Тарасу Шевченку, основною роботою на якій мало стати полотно Стороженко. На жаль, майстер так і не встиг його завершити.

Микола Стороженко пішов з життя на 87-му році. До останнього часу він продовжував працювати у своїй майстерні в центрі столиці і викладати в академії. За день до смерті Микола Андрійович зустрічався зі своїми учнями і будував плани на найближче майбутнє. Увечері художник відчув нездужання, «швидка» констатувала обширний інфаркт. Вранці 15 квітня Микола Стороженко пішов з життя.

— Досі не можемо оговтатися від цієї звістки, — зізнався учень Стороженка, художник Андрій Коваленко. — Ми називали Миколу Андрійовича духовним батьком. Він навчив нас не просто малювати, а мислити.

Учні Стороженка обіцяють, що виставка, присвячена Шевченка, на якій разом з роботою майстра повинні були виставлятися і картини його учнів, таки відбудеться. Останньою завершеною роботою Стороженка стало монументальне полотно «Передчуття Голгофи». А незадовго до смерті була презентована книга «шевченкіана», де використано роботи живописця.

Прощання з Миколою Стороженко відбудеться 17 квітня з 10 до 12 години в Національній академії мистецтв. Потім його будуть відспівувати в церкві Миколи Притиска, яку Микола Андрійович розписував в кінці 90-х років.

Похожие статьи:

Новости Культуры5-летняя Ирис Грейс рисует лучше многих художников

Новости КультурыПолотно Поля Гогена побило все рекорды

Новости ПолитикиНачальник Краснолиманского ГАИ погиб в ДТП от взрыва

Новости УкраиныМВС спростовує інформацію про вогнепальне поранення і смерть активіста

Новости в миреЗ життя пішла Ширлі Темпл

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети