Рекомендації.Як домогтися підвищення зарплати

1 ноября 2014
4000 просмотров Голосов: 0 Автор:Dreamy
article5906.jpg

Всім без винятку властиве прагнення задовольняти бажання і потреби, але відстоювати свої інтереси в деяких випадках буває все-таки складно. Особливо коли справа доходить до підвищення зарплати. Деякі не можуть домогтися підвищення зарплати через певні етичні норм, нав'язаним їм в дитинстві, друга — занадто сором'язливі, щоб висловити своє прохання шефу. Саме тому так багато хороших фахівців роками займають одну посаду і працюють без надбавки до зарплати, незважаючи на те, що вже давно гідні підвищення.

Більшість найманих працівників не знають, як правильно побудувати розмову з начальником, як пояснити йому, що вже гідні підвищення і збільшення плати за свою працю. Їх головна омана полягає в тому, що вони вважають принизливим розмовляти з шефом про зарплату або про підвищення. Начальник повинен сам прийти до подібного рішення, і з часом по достоїнству оцінить працю співробітника. Однак, вже давно зарплата не визначається згідно з тарифною сіткою і регулярно не підвищується. Отже, роботодавцю вигідно, якщо співробітники не вимагають підвищення до зарплати, а мовчазно продовжують виконувати все більше доручень і обов'язків. Начальник не стане нічого змінювати, якщо співробітників все влаштовує, і вони з ентузіазмом продовжують працювати. В такому випадку необхідно позбавлятися від стереотипів, і навчитися просити про збільшення. Просити — не означає жебракувати і випрошувати. Просити можна тільки давлячи на «жалість», а вести конструктивну розмову може людина, що знає собі ціну.

Перед тим, як починати конструктивну розмову з начальником про підвищення зарплати, необхідно проаналізувати свої професійні достоїнства і досягнення, щоб об'єктивно оцінити свою роботу. Цінність будь-якого співробітника визначається трьома складовими — значимість його роботи для компанії, реальні і потенційні знання або здібності і середній рівень оплати праці фахівців з цього профілю. Тільки після чіткого уявлення цих трьох складових реально об'єктивно оцінити себе, як фахівця, на думку шефа, і з успіхом поговорити з ним. Дослідження ринку праці допоможе скласти чітке уявлення, скільки зараз отримують професіонали необхідної спеціальності та відповідного рівня. У різних компаніях — різні рівні зарплати, але це залежить від рівня кожного конкретного фахівця. Зазвичай, посада, до якої висуваються стандартні вимоги — оплачується в загальноприйнятому розмірі.

Важливо так само враховувати час і місце проведення переговорів з шефом. Не рекомендується починати бесіду в першій половині дня — в самий розпал робочого процесу. Буде краще завести мову про підвищення після обіду, так як до цього часу у начальника буде гарний настрій після прийняття їжі, до того ж навантаження ближче до кінця робочого дня знижується. Слід зазначити, що просити про підвищення зарплати в день її видачі не бажано. Говорити з шефом слід тільки в його кабінеті, і не допустимо приділяти увагу настільки делікатному питанню на корпоративі. Занадто серйозно підходити до розмови так само не рекомендується — напружена обстановка тільки перешкодить.

Розмова про підвищення зарплати і нову посаду — це всього лише можливість придбати черговий життєвий досвід, а не питання життя і смерті. Звичайно, вона може допомогти поліпшити матеріальний і соціальний стан, але не варто забувати і про інші можливості домогтися бажаного. У будь-якому випадку, необхідно поводитися спокійно і розкуто, щоб начальник відчував тільки доброзичливість. Дивитися в очі шефа слід очікують, а не благаючим поглядом. У разі, якщо в підвищенні все-таки було відмовлено, то слід задуматися про подальший розвиток та вдосконалення професійних навичок, так як цілком можливо, що фахівець ще не заслуговує надбавки до зарплати.

Експерти наводять деякі рекомендації фахівців, щоб їх професійна діяльність у кінцевому підсумку винагороджувалася по достоїнству. Слід зазначити, що хороша зарплата і посада залежать від багатьох факторів. Найчастіше підвищення заслуговують ті співробітники, які не ховаються за спинами інших і намагаються активно допомагати компанії, не бояться брати на себе відповідальність, жертвуючи особистим часом. Відповідальний підхід до особистої ділової репутації та репутації фірми високо оцінить керівництво. Важливо бути цілеспрямованою людиною, яка вміє виконувати поставлені начальником задачі.

Хороші співробітники повинні орієнтуватися на результат, а не займатися рутинною виконанням своїх обов'язків, для цього бажано постійно самовдосконалюватися і вчитися. Грамотно підібраний імідж — імідж ділової людини, є невід'ємною складовою успіху, не лише для начальника, але і для його співробітників. Які, до того ж, повинні сприймати економічну діяльність фірми як щось особисте, і не жаліти сил для підвищення ефективності роботи підприємства.

Похожие статьи:

БлаготворительностьКличко пожертвовал всю зарплату за 2013 в детский дом «Ромашка»

Новости ЭкономикиЧерез тиждень зарплати українців можуть зменшатись - експерт

Новости ПолитикиСкільки отримують народні депутати?

Новости УкраиныУкраїнці стали більше заробляти

ОбществоРазница в менталитете или просто украинский мир сошел с ума???

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk