Що будуть робити із нелегалами в Україні?

2 ноября 2015
2125 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10881.jpg

Незважаючи на те, що в Україні зараз важке економічне становище, і багато хто з наших співвітчизників шукають всілякі шляхи покинути Батьківщину, в нашу країну також приїжджають мігранти з інших країн. Часом вони прибувають нелегально, порушуючи міграційне законодавство. Що ж чекає таких іноземців при їх затриманні? Адже захистом їхніх прав також зацікавилися і в Євросоюзі, зобов'язавши Україну підкоригувати своє законодавство у даній сфері.

29 жовтня 2015 на засіданні Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули законопроекти, необхідні для лібералізації ЄС візового режиму для України.

На засіданні було згадано, що Україна в 2010 році отримала для виконання план дій щодо лібералізації візового режиму ЄС для України. Глава Комітету також підкреслив, що Молдова, яка отримала відповідний план пізніше, вже виконала всі необхідні умови, і громадяни цієї країни користуються перевагами лібералізації візового режиму ЄС.

Члени Комітету говорили про проект Закону №3159. Це документ щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянства та врегулювання окремих питань, пов'язаних з протидією нелегальній міграції.

Ініціатори законопроекту вважають, що прийняття запропонованих змін до законодавчих актів України сприятиме вдосконаленню міграційного законодавства і поліпшенню роботи відповідних органів щодо протидії незаконній міграції, уникненню проблем, пов'язаних з утриманням нелегальних мігрантів та забезпеченням умов для реалізації їх прав. Настання негативних наслідків у зв'язку з реалізацією акту не передбачається.

Однак, за словами представника омбудсмена України Михайла Чаплиги, у проекті передбачено право безкоштовного звернення до центру правової допомоги, але це не є обов'язком; не передбачено участь перекладача при затриманні іноземців; не визначене час, на який особа затримується в перший раз; не описані належним чином інструменти захисту.

У свою чергу представник Державної прикордонної служби Олександр Пінчук відзначив важливість визначення в законопроекті місць для утримання затриманих іноземців, включаючи установи поліції.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети