Смартфони забруднюють землю

29 апреля 2015
3854 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8456.jpg

У 2014 році люди в усьому світі викинули 41,8 млн тонн електронного сміття. Якщо занурити це сміття у вантажівки і вибудувати їх в один ряд, то вийде відстань від Нью-Йорка до Токіо і назад. Лише невелика частка цього сміття утилізується, причому часто ручним способом. При цьому на електронному смітті можна добре заробити, адже в ньому містяться різні цінні метали.

Кожен з нас має телефон, смартфон, планшет або комп'ютер. Час від часу ми їх міняємо: замість старої моделі купуємо собі новий. Популярність електронних товарів зростає, а їх термін життя досить короткий. Зараз телефон рідко живе більше декількох років.

Підсумком стає поява величезної кількості сміття. Згідно з останньою доповіддю Університету ООН, в усьому світі тільки в 2014 році люди викидали 41,8 млн тонн електронного сміття і лише 6,5 млн тонни були перероблені.

Електронними відходами стає будь-який пристрій, що працює на батарейці чи електриці, в той момент, коли його власник перестає ним користуватися. Будучи отруйними продуктами нашої цифрової ери, електронні відходи завдають шкоди як нашому здоров'ю, так і навколишньому середовищу.

Як електронне сміття забруднює землю

Автори доповіді переводять масштаб проблеми з цифр в конкретні образи. Якщо 41,8 млн тонн сміття розмістити в 18-колісних вантажівках, то можна вибудувати ці вантажівки в ряд на 23 000 км, тобто приблизно таку ж відстань, як від Нью-Йорка до Токіо і назад.

Вартість матеріалів, що містяться в смітті, в тому числі червоної міді, заліза, золота і срібла, оцінюється приблизно в $ 52 млрд.

Основна маса світових відходів у 2014 році складалася з кухонних приладів, пристроїв для прання та сушіння білизни та обладнання для ванної.

Мобільні телефони, комп'ютери та принтери становили лише 7% всієї маси відходів минулого року, проте, можливо, це пов'язано з тим, що вони менше важать.

Згідно з прогнозами доповідачів, якщо міжнародні організації, уряди різних країн і інститути технологій нічого не зроблять, до 2018 року обсяги електронних відходів виростуть більше ніж на 20%, тобто до 50 млн тонн.


Як переробляють електронне сміття

Електронне сміття — це, з одного боку, багате джерело цінних матеріалів, з іншого боку — шкідливі для навколишнього середовища і людини відходи, з якими потрібно поводитися вкрай обережно. У викинутої електронної продукції містяться такі речовини як свинець, ртуть, хромат кадмію, які виснажують озон. Всі ці хімікати завдають велику шкоду людині.

Більшість цих відходів не збираються і не переробляються екологічно безпечними способами. Єдиний спосіб, який почали застосовувати на практиці, це метод утилізації та обробки, завдання якого зібрати електронні відходи у користувачів і переробити їх на спеціально створених для цього очисних заводах.

Частина сміття переправляється в Китай, Гану і китайське поселення Гуйюй, де з нього нестандартними методами витягуються різні речовини. Нестандартні методи — це переробка руками. При цьому в інтернеті можна знайти лякаючі картини того, як виглядає навколишнє середовище в цій місцевості.

Похожие статьи:

IT-ТехнологииЗахисний код на смартфоні можна легко обійти

IT-ТехнологииGigabyte більше не випускатиме смартфони

IT-ТехнологииСмартфони корисні для дітей

IT-ТехнологииЯк смартфони впливають на наших дітей?

ОбществоiPhone рятує життя

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети