Справжні люди

8 августа 2018
1756 просмотров Голосов: 0 Автор:Spravedlyvist Kyiv obl
article17529.jpg

Ця коротенька, але така показова історія почалась для Дехтяр Марини, членкині Руху В. Наливайченка «Справедливість», з посту в ФБ, який вона побачила в стрічці пізно ввечері в суботу, 4 серпня 2018 р. В ньому волонтер Юлія Кияшко зверталась по допомогу – необхідно декілька волонтерів, які могли б провести час з дітьми, що відпочивали на Заході України і повертаються 6 серпня на схід.  

Зв`язавшись з Юлією, Марина уточнила деталі. Діти – 18 вихованців школи-інтернату з Бахмутського району Донецької області. Вони відпочивали  у Львівській області  разом з трьома вчителями і о 4.30 ранку приїжджають до Києва, а о 21.40 – потяг, який повезе їх додому.

Що робити малечі цілий день? Не залишатись же на вокзалі. Було зателефоновано декільком громадським організаціям, власнику готелю. Адже дітям потрібно відпочити з дороги, поїсти, знайти заняття протягом дня. Організувати все це в стислі строки – надто складно. В таку спеку неможливо довго знаходитись на вулиці – екскурсії містом відпадають.

Юля знайшла вихід – можна привезти дітей до неї. Вона живе в приватному будинку в Бориспільському районі. Але як доставити туди дітей? Адже більшість з них ніколи не були в метро. Крім того — всі вони з сімей, які тимчасово перебувають у складних життєвих умовах і деякі відстають у розвитку, тому невідомо, яка буде реакція на закритий простір та юрби людей.

Було вирішено звернутись до Володимира Івасюка, відповідального за маршрут в транспортному підприємстві — ПП «А. Т. Н.». Велика подяка йому за те, що у вихідний день він одразу погодився допомогти: «Машина буде! Не хвилюйтесь!». І дійсно, згодом перетелефонував водій – Володимир Трофимчук, який за рахунок особистого заробітку та часу (йому відшкодували лише вартість пального), дав згоду доставити дітей до пункту призначення.

І ось, ранок 6 серпня. Вокзал, трошки збентежені Дехтяр Марина разом з чоловіком та водієм чекали прибуття потягу, що запізнювався на 40 хвилин. Та, нарешті, дзвінок керівника групи – Галини Володимирівни Гащенко: «Ми вже приїхали. Виходимо». Дітки заспані і трошки розгублені, але шикуються парами і йдуть до маршрутки. Завантажившись, рушають.

Дорогою, після з`їзду з Бориспілького шосе, за машиною прилаштовується поліцейський автомобіль і прямує протягом деякого часу, не обганяючи. Аж ось, проїхавши кілометрів 5, зупиняють. Поліцейський підходить з боку водія: «… операція «Перевізник». Куди прямуєте? Ваші документи!» Коли йому пояснили обставини, він посміхнувся і побажав щасливої дороги.

Діставшись обійстя Юлії, гості швиденько попили чай з печивом та розійшлись по кімнатам, додивлятись перервані  сни. А тим часом господиня, разом з мамою – Галиною Василівною  готували сніданок.

Слід відмітити, що всіх, хто приїхав, годували тричі – і борщ з пампушками, і домашня картопелька з куркою, салати, кукурудза, макарони з сосисками – все це господині надавали  за свій рахунок. Допомагали їм рідні і односельці.  Коли Галина Василівна напередодні прийшла в магазин скуповуватись і розповіла, що приїдуть діти зі сходу – односелиці купили їм два ящика печива, щоб почастувати. Юліна сестра – Тетяна принесла соків та цукерок, а ще напекла смачнючих пончиків та пампушок до борщу.

І розваги в дітей були – ходили до конюшні Бутенко, де чарівна адміністратор Аліна провела цікаву екскурсію, не зважаючи, що понеділок – санітарний день і зазвичай відвідувачів не пускають.

А ще була риболовля, стрибки на батуті, вголос читали розповіді з книги Галини Василівни Кияшко «Не запізнись». Дуже душевні історії сподобались дітям, що слухали їх, затамувавши подих.

День, що почався так рано, промайнув непомітно. Прийшов час прощатись. Слова вдячності линули з усіх сторін. Обійми, фото на прощання. Гості зайняли свої місця в автобусі.

Промайнула година – і ось уже центральний вокзал. Складно собі уявити, що настільки можна прив`язатись до дітей за один день! Які вони добрі, позитивні, ввічливі, як відкликаються на будь-яке прохання і пропонують свою допомогу!

Так хочеться, щоб на їхньому життєвому шляху  зустрічалось як найбільше справжніх людей і щоб вони виросли справжніми справедливими людьми!

Похожие статьи:

Политические статьиРух Валентина Наливайченка "Справедливість" рішуче засуджує позбавлення українського громадянства Михайла Саакашвілі

Политические статьиНа Тернопільщині суд зобов’язав поновити реєстрацію кандидатів у депутати до ОТГ від Руху “Справедливість”

Политические статьиВалентин Наливайченко про безпеку телекомунікацій

Политические статьиМеч Справедливости или Бегущий по лезвию бритвы

Политические статьиЖодних звинувачень Наливайченку не висунуто – Лубківський

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети