Усама Бін Ладен все ще живий?

22 мая 2015
4706 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8757.jpg

Версія Вашингтона про те, як насправді був убитий «терорист номер один» Усама бен Ладен, — кричуща брехня. Таку думку в одній зі своїх статей висловив американський журналіст, лауреат Пулітцерівської премії Сеймур Херш. У своїх судженнях він спирається на дані якогось джерела, близького до президента США. Згідно з цією інформацією, операція американських «морських котиків» в Пакистані перетворюється на банальну ліквідацію пакистанської в'язниці.

Стаття лауреата Пулітцерівської премії Сеймура Херша претендує на те, щоб стати «альтернативною історією війни з тероризмом», пише видання Business Insider. Спираючись на відомості якогось неназваного джерела, близького до президента Барака Обами, журналіст стверджує, що Білий дім відверто бреше, описуючи вбивство глави «Аль-Каїди» Усами бен Ладена в травні 2011 року.

Згідно з офіційною версією, Усама бен Ладен був убитий в травні 2011 року в своєму будинку на околиці пакистанського міста Абботабад в результаті операції, яку проводив американський спецназ. Після низки експертиз тіло терориста в обстановці найсуворішої таємності було затоплено в море.

Незважаючи на те, що президент США Обама розхвалював операцію в будинку бен Ладена в Пакистані, Сеймур Херш висунув свою версію. Відповідно до неї, американці отримували допомогу від високопоставлених пакистанських чиновників. Більше того, журналіст спростовує повідомлення Вашингтона про те, що лідер «Аль-Каїди» в Пакистані нібито переховувався, а спецназівці з «морських котиків» його «виявили».

Як стверджує Херш, спецслужби Пакистану вже в 2006 році зловили бен Ладена і тримали його в одній з в'язниць. Главу «Аль-Каїди» використовували як важіль тиску на талібів та інших екстремістів, щоб припиняти їхню діяльність в Пакистані і Афганістані, пише журналіст.

Про місцезнаходження «терориста номер один» владі США розповів якийсь співробітник пакистанської розвідки за винагороду в $ 25 млн. Цю інформацію, за словами журналіста, підтвердили два консультанта в командуванні США, Херш також розмовляв з деякими джерелами в Пакистані. Тим часом в Білому домі стверджують, що вирахували Бен Ладена, відстежуючи пересування довіреної особи глави «Аль-Каїди».

У Вашингтоні заявляють, що точно взяли би бен Ладена живим, якби випала така можливість. Але американський журналіст пише, що «це не той випадок». Коли американські бійці увійшли до будівлі, де знаходився бен Ладен, пакистанські охоронці пішли, відзначається в статті.

Херш ставить під сумнів і версію про те, що тіло бен Ладена було поховано в морі. Журналіст наводить свідчення одного з «морських котиків», згідно з якими останки ватажка «Аль-Каїди», в тому числі і його голову з декількома кульовими отворами, поклали в мішок і скинули з вертольота над гірським масивом по дорозі в Джелалабад.

За словами Сеймура Херша, він звертався в Білий дім за коментарями, але відповіді так і не отримав.

Похожие статьи:

ОбществоСправжній Донбас: терорист прикривався власними дітьми

Новости в миреКадиров пообіцяв ліквідувати лідера «Правого сектора» Яроша

ОбществоУсама бен Ладен все ще живий

Новости ПолитикиДонбас: люди все більше не хочуть бачити терористів

ОбществоВбили Олексія Мозгового

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk