В Сирії настало перемир'я

12 августа 2015
3070 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10065.jpg

Урядові війська, угруповання «Хізбалла» та ісламісти досягли угоди про гуманітарне перемир'я в розташованих в провінції Ідліб шиїтських містах Фуа і Кафрайя, а також у розташованому на ліванському кордоні Забадані.

Припинення вогню набуло чинності о шостій ранку за місцевим часом і триватиме 48 годин. Паралельно йдуть переговори про виведення з Забадані загонів супротивників режиму, зняття облоги з утримуваних урядовими військами міст Фуа і Кафрайя та розповсюдженні перемир'я на інші райони.

Згідно близьким до переговорів джерел, вони велися через посередників. Припинення вогню дозволить евакуювати тяжкопоранених, доставити в обложені міста продовольство і медикаменти. Відзначається також, що це не перше гуманітарне перемир'я за роки громадянської війни.

Базована в Лондоні правозахисна організація Сирії «Обсерваторія» повідомляє, що на перемир'я погодилося тільки ісламістське угруповання «Ахрар аш-Шам», чиї бойовики б'ються в даних районах. За інформацією правозахисників, Іран також є стороною угоди.

Слід відзначити значну активізацію дипломатичної активності на сирійському напрямі, відзначену в останні дні. На нинішньому тижні міністр закордонних справ Сергій Лавров двічі зустрічався зі своїм саудівським колегою Аделем аль-Джубейром.

Незважаючи на те, що Москва виступає за збереження влади Башаром Асадом, а Ер-Ріяд домагається його відходу з політичної арени, сторони заявили про необхідність консолідації сил у боротьбі з радикальними джихадистськими угрупованнями, такими як "Ісламська держава".

Згідно з публікаціями ЗМІ, свій план по Сирії підготував і Іран. Він передбачає тимчасовий розділ Сирії на дві територіальні одиниці: одну під владою Башара Асада, другу під владою опозиції. Алеппо перейде під міжнародний контроль.

Згідно з планом, обидві частини будуть вести спільну боротьбу з "Ісламським державою". Передбачається, що співпраця в боротьбі з терором стане основою для створення уряду національної єдності, проведення виборів і відновлення територіальної цілісності.

Похожие статьи:

ОбществоВ Росії скоро почнеться мобілізація

ОбществоСША провели успішну операцію в Сирії проти терористичного угрупування ІГІЛ

ОбществоВійськові РФ воюють в Сирії

ОбществоВ результаті бойових дій в Сирії загинули більше 220 тисяч осіб

Новости ПолитикиСирійське узбережжя може стати ще одним Кримом- тотожний сценарій

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети