В Україні дозволять гей-шлюби

23 июля 2015
1701 просмотр Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9788.jpg

Днями Європейський суд з прав людини прийняв рішення на користь трьох пар, які звернулися зі скаргою на свою рідну Італію. Тамтешнє законодавство, як і в Україні, забороняє одностатеві шлюби. Позивачі кілька разів намагалися оскаржити це через вітчизняні суди, але знайшли розуміння тільки в Страсбурзі. Коли прийняте в ЄСПЛ рішення набуде чинності, українські гей-пари теж отримають свій шанс.

Тут слід уточнити, що Євросуд не зобов'язав Італію узаконити гей-шлюби, але рекомендував переглянути сімейне законодавство так, щоб усунути дискримінацію на основі сексуальної орієнтації і знайти форму легалізації відносин між одностатевими партнерами. Тепер Італії доведеться або змінювати свої закони, або виплачувати грошові компенсації всім парам, які звертатимуться до ЄСПЛ. В даному випадку суд зобов'язав країну виплатити кожній з трьох пар по 19 000 євро моральної компенсації.

Рішення, які приймає Європейський суд, має прецедентний характер, тобто поширюється на всі країни, що входять до Ради Європи. Це відбувається не автоматично, а за фактом.

— Якщо пара ЛГБТ з України подасть скаргу, в Страсбурзі її розглядатимуть за аналогією з італійськими, і рішення, рекомендації також будуть на користь позивачів, — говорить юрист-правозахисник Тетяна Яблонська. — Такі пари вже зараз можуть звертатися до українських судів з вимогою свого визнання, посилаючись при цьому на рішення Європейського суду.

В українській спільноті ЛГБТ поки не готові відповісти, скільки може піти до суду позовів і чи будуть вони взагалі.

— Я б теж оформив офіційно свої відносини з моїм сімейним партнером — ми вже дев'ятий рік разом, — каже Святослав Шеремет, лідер Гей-форуму України. — Але ми судитися за право на шлюб не підемо. Нам цікаво, щоб ця можливість відкрилася перед нами через парламент. Зараз розробляється нова українська Конституція. У ній мають бути переглянуті, осучаснені основи сімейного законодавства. Вже зараз з проекту документа, наскільки я знаю, виключена норма, що шлюб може бути виключно між чоловіком і жінкою. У сучасному розумінні шлюб — це необмежений у часі союз двох людей, пов'язаних відносинами, взаємними правами та обов'язками.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети