В Україні дозволять носити зброю

28 мая 2015
6331 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8857.jpg

Тему легалізації «вогнестрілів» підняв глава ГПУ. Говорячи про захист власності, Віктор Шокін вніс пропозиції до РНБО: «Сподіваюся, буде прийнятий закон про зброю, реєстрацію, можливість придбання, — сказав він. — Його підтримали, в тому числі — президент ». Глава Асоціації власників зброї Георгій Учайкін пояснив, що Шокін націлився на проект закону «Про вогнепальну зброю цивільного призначення», поданий в Раду 31 нардепом від коаліції ще в грудні 2014-го.

Закон дозволяє калібр від 4,5 до 20 мм (для гладкоствола — до 26,5 мм), тобто можна буде купити, по суті, будь-який стовбур, крім міномета. Право носити зброю з'явиться з 18 років (сьогодні з 21 року), але потрібна буде спецліцензія за 8,5 тис. грн. А зберігати пістолет можна буде хоч в стінній шафі; Зараз правила наказують зберігати розібрану зброю в сейфі. «Підхід лояльний, оскільки мова про малогабаритному зброю. Іноді краще тримати ствол в несподіваному місці: пам'ятаєте, в «Діамантовій руці» пістолет Горбункова зберігали в банці з-під кави? »- Пояснив президент Асоціації професіоналів безпеки Сергій Шабовта.

Цікаво, що думка самих українців до і після Майдану і АТО не змінилася. Дослідження R & B Group в кінці 2013-го показало: понад 80% громадян проти легалізації, 46% зброю не купить, 33% ніколи ним не користувалися. А вчорашнє опитування читачів сайту газети «Вести» свідчить: підтримує легалізацію 22%, проти — 77%. Ще 1% хоче легалізувати вже наявні стовбури.

За

Психоаналітик, психолог Ірина Чаусова

Незважаючи на радянську владу, яка розмиває поняття про приватну власність, свої речі ми цінуємо. І готові захищати умовні кордони «свого». Це ознака здорового і дорослого суб'єкта, державності. Тут дуже важливі методи захисту. Нападник може хотіти порушити чужий кордон за допомогою зброї, але він повинен розуміти, що у захисника також буде пістолет. За кожного сказати не можна, але в цілому суспільство виросло за останній рік. При цьому обов'язково потрібно проводити діагностику бажаючих отримати зброю — як видачу прав для водіння.

Проти

Начальник ГУ МВС у Києві Олександр Терещук

Нарізну та гладкоствольну зброю (рушниці) і так продаються. З дозволу міліції можна купувати, стріляти. А пістолети легалізувати не можна. Ми вже дозволили зброю з гумовими кулями, і подивіться: кожен день по 2-3 вбитих від неї. Частий сюжет — вперті водії на вузькій дорозі. Про яку легалізації ми говоримо? Як начальник міліції і як громадянин Києва — я проти. До того ж зброя їде сюди із зони АТО. Кількість перестрілок виросло в десятки, ні, в сотні разів. Вчора було дві перестрілки. А ще затримали чоловіка, який захопив у заручники сина.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 3

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети