В Україні заборонять лампочки

20 октября 2015
2605 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10676.jpg

Слідом за Євросоюзом, де були заборонені лампи розжарювання, така ініціатива може бути прийнята і в Україні. Депутати внесли в парламент законопроект, що припускає виведення з обігу до 2017 року звичних лампочок розжарювання і заміни їх на енергозберігаючі.

Документ передбачає заборону на виробництво та імпорт освітлювальних приладів з класом енергоефективності нижче ніж «А» і «В». Як кажуть експерти, під такі жорсткі норми енергоспоживання потрапляють тільки люмінесцентні лампи (енергозберігаючі) і світлодіодні освітлювальні прилади. З одного боку, вони економлять електроенергію, споживаючи в 5-10 разів менше, ніж звичайна «лампочка Ілліча», з іншого боку — їх ціна в магазинах в 5-10 разів вища. Якщо звичайна лампа розжарювання коштує близько 6 грн., То економка такої ж потужності обійдеться вам мінімум в 25 гривень, а часто і дорожче.

Відмова від звичайних ламп першими ініціювали в Європейському союзі. З 1 вересня 2009 роки заборонили продаж пристроїв потужністю 100 ват, з 1 вересня 2010 року — 75 ват, з 2011 року — 60 ват, з 2012 року — 25 і 40 Ватт. Остаточний висновок з обігу ламп розжарювання в ЄС намічений на 2016 рік. При цьому повністю забороняється імпорт будь-яких ламп розжарювання. Дозволяється розпродаж ламп розжарювання, які залишилися на складах магазинів до введення заборон.

У Росії теж був прийнятий закон, яким заборонено з 2011 року продаж ламп понад 100 ват. Цікаво, що після цього виробники масово перейшли на виробництва ламп потужністю 95 ват.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети