Збільшення штрафів за браконьєрство не допоможе із вирішенням цієї проблеми

6 июня 2015
4020 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article9009.jpg

Не встигло набути чинності чергове положення про підвищення штрафів з браконьєрства, як мисливці і представники органів контролю назвали його профанацією. На їх думку, не розмір штрафу впливає на розмахи браконьєрства, а сама система боротьби з цим явищем, а саме вона залишається незмінною.

На сайті Міністерства екології та природних ресурсів розміщена інформація прес-служби відомства про прийняття спільного з Міністерством аграрної політики рішення про збільшення розміру санкцій «через знищення окремих тварин і птахів». Так, штраф за вбитого лося становить 75 тис. грн., оленя – 50 тис. грн., дикого кабана – 33 тис. грн., бобра – 8 тис. грн., зайця – 7 тис. грн., вовка – 2 тис. грн., лебедя – 3 тис. грн. Міністр Ігор Шевченко вважає, що такі заходи збільшать мотивацію співробітників міліції та екоінспекції виявляти порушників законодавства в цій сфері.

Оскільки поки що відповідне рішення не опубліковано на офіційних ресурсах Кабміну, посадові особи різних вінницьких контролюючих служб утримуються від коментарів. При цьому неофіційно вони пояснили, що документ підготовлений явно людьми далекими від боротьби з браконьєрством. Нібито важливий не розмір штрафу, а підхід до фіксації браконьєра і подальшого його покаранню. Тобто, щоб співробітник екоінспекції міг викрити в браконьєрстві як рядового тракториста, так і прокурора.

«Найзапекліші порушники відчувають свою безкарність. Суть підходу до боротьби з браконьєрством не змінилася, тому збільшення штрафу – це профанація посилення заходів. Людина з положенням у суспільстві завжди зможе домовитися з судом або вищим начальством, тому гарантовано уникне покарання», — пояснив один з керівників місцевої контролюючої організації.

Похожие статьи:

Происшествия"Роснефть" хочет оштрафовать Украину на 140 миллионов долларов

ОбществоВ Україні скоро будуть штрафувати по-новому

Автомобильные новостиПорушникам Правил дорожнього руху збираються повернути "листи щастя"

Автомобильные новостиПарламент схвалив нововведення для автомобілістів

Автомобильные новостиВ Україні змінюються штрафи та правила паркування авто

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети