Єрмак та Криклій лобіюють призначення Жмака на Укрзалізницю

10 августа 2020
16395 просмотров Голосов: 0 Автор:Сергей Тищенко
article19571.jpg

Останнім часом в процес відбору керівника УЗ включились представники офісу президента, а саме Андрій Єрмак та «бек-офіс» міністра інфраструктури Владислава Криклія. В неформальних розмовах незалежні представники Наглядової Ради скаржаться на тиск з боку влади. Говорять про дуже прозорі натяки з вимогою підтримки Володимира Жмака. 

Попри всі запевнення громадськості в прозорому і неупередженому конкурсі, на Банковій визначилися з переможцем. Кандидатуру Жмака лобіює особисто Андрій Єрмак. Раніше його брат уже фігурував в скандалі з призначення людей за гроші в Укрзалізницю.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій теж зі своєї сторони та своїм «бек-офісом» чинять тиск, та не у формальних розмовах заявляють про симпатії на користь Володимира Жмака. Зокрема член Наглядової ради УЗ Грант Даян наближений до Міністра Криклія та Вілена Шатворяна, в кулуарах збирає голоси на підтримку Жмака. В процес активно включився «смотрящий» Криклія – Павло Шевченко. Саме Шевченко курує корупцінйі схеми в Укртрансбезпеці» і щільно занурений в тему закупівель Укрзалізниці.

Хто такий Володимир Жмак

Володимир Жмак після більш ніж десятирічної кар'єри в «Київстарі», почав працювати в нафтогазовому бізнесі з 2011 року, зайнявши посаду виконавчого директора російської «ТНК-ВР Коммерс». У 2012 році був призначений головним керуючим директором компанії. Після реструктуризації бізнесу ТНК-ВР в Україні — став президентом «ТНК-Україна», а після поглинання компанії «Роснефтью» — президентом «Рос Нафта-Україна». Серед ключових подій компанії за каденцію Володимира Жмака — зупинка Лисичанського НПЗ в 2012 р, співпраця компаній, що входять в управління ТНК-ВР і "Роснафти", зі структурами одіозного Курченка в 2013-2014 рр.

Володимир Жмак балатувався на виборах до Київради в 2014 р. від політичної партії УДАР, проте програв вибори конкуренту Олександру Пабату.

Після призначення Саакашвілі керівником Одеської області 2015 – 2016 рр., Жмак став першим заступником.

З травня 2019 року працює в наглядовій Раді аеропорту Бориспіль.

Працюючи в Одеській обласній адміністрації, зі Жмаком пов’язано низка корупційних скандалів.  Так, зокрема лобіювання інтересів компанії ТОВ «Полімерконструкція лтд» на тендері на побудову каналізації у смт. Вилково за гроші Європейського союзу. Менша цінова пропозиція «Одесагідроспецбуд» була відхилена.

Народний депутат Тетяна Чорновіл звинувачувала Володимира Жмака в роботі на Курченка. Так, як він блокував початок роботи державного Одеського НПЗ.

«До свого призначення на посаду першого заступника губернатора Одещини, Жмак був активним учасником кримінального процесу у “справі Курченка”, відомо про цілу низку його заяв в генпрокуратуру, де він відстоює інтереси “Роснафти” та Курченка. І схоже, що він продовжив працювати на старій роботі й після призначення на посаду заступника губернатора і саме тому активно блокував запуск Одеського НПЗ, як державного. І схоже, навпаки, намагався вивести його з під арешту в інтересах колишнього власника» — заявляла Чорновіл.

Підтвердження цьому є в мейлі Жмака, який “зламали” хакери нардепа Голубова. В пошті Жмака були листи, що можуть свідчити про його причетність до діяльності проти державних інтересів в питаннях Одеського НПЗ. Зокрема, це випливає з переписки Жмака з юристом Віталієм Пастушенком, що намагався вивести Одеський НПЗ з під арешту. Адресат листа Пастушенко свідчить, що він є юристом фірми “Нафта регіон сервіс”, що претендувала на Одеський НПЗ. Тобто, схоже на те, що юрист звітував перед першим заступником губернатора про заходи з витребування Одеського НПЗ на приватну користь.

Вищеописані справи Жмака підпадають під дію Кримінального кодексу. Володимир Жмак, перебуваючи на високій державній посаді, лобіював передачу державного об’єкта в приватні руки. Проте, у нас в країні це не карається ніяк, а навпаки чомусь заохочується. В Офісі Президента вирішили, що Укрзалізниця це «корова», яка може приносити молоко, тому дуже хочуть призначити туди свою людину.

Компанія перебуває в глибокій економічній кризі та потребує ефективного менеджера, який виведе її з цього стану. Проте, підкилимні ігри з призначенням керівництва, можуть загнати Укрзалізницю в ще більшу стагнацію.

Похожие статьи:

Новости БизнесаВілкул доручив підконтрольним йому відомствам припинити всі платежі, крім зарплат

ПроисшествияНа залізниці у Харківській області стався вибух

Экономика"Укрзалізниця" готовится к экономическим проблемам

Новости УкраиныУкрзалізниця припинить продаж квитків у південно-східному напрямку

Новости ЭкономикиКому выгоден кризис в Украинской железной дороге? - СМИ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети