Бурштинова справа: житомирська суддя Розенблата з донецьким слідом

17 января 2018
5621 просмотр Голосов: 0 Автор:Олег Юрченко
article16752.jpg

Судова влада в Україні досі залишається найбільш закритою від народу і найзахищенішою законом кастою, в якій навіть скандальні судді епохи Януковича не втратили своїх позицій, а продовжують переатестовуватися і залишатися на своїх посадах. Не тільки у столиці, але і на місцях.

Наглядний приклад — бурштинова справа Борислава Розенблата, в якій фігурує 12 суддів і яких ніяк не зачепила рука правосуддя. Це судді Житомирського окружного адміністративного суду і Житомирського апеляційного адміністративного суду. Зі схеми НАБУ відомо, що 55 тисяч доларів нардеп Розенблат виділив на підкуп саме суддів, щоб ті скасували ліцензії конкурентів.

Однією із кишенькових суддів Розенблата, про яку піде мова, є суддя Житомирського окружного адміністративного суду Горовенко Анна Василівна, уродженка Андрушівки Житомирської області. Її дівоче прізвище – Фещук, і дана особа є цікавим прикладом карколомної кар`єри корупціонера.

Анна Фещук в 2003 році закінчила Київський національний університет за спеціальністю правознавство. Невідомо, чим вона займалася в подальші роки, але вже в 2007 році отримала висновок кваліфікаційної комісії про підготовленість кандидата до судової роботи, і тоді ж дивним чином почалася кар`єра в якості судді Донецького окружного адміністративного суду, де вона успішно пропрацювала аж до 2011 року.

В 2011 році процес закріплення «донецьких» при владі супроводжувався масовим призначенням на всі ключові посади в Україні вихідців із Донеччини. Донбас став тоді «кузнею кадрів» для всієї України.

І того ж року Анну Фещук (Горовенко) указом Януковича № 1113/2011 було переведено із Донецького окружного адміністративного суду на роботу на посаду судді Житомирського окружного адміністративного суду. (https://court.gov.ua/archive/11928/). Логіка проста: хоч родом з Житомирської області, в Донецьку себе зарекомендувала надійністю, можна перевести надійного кадра додому, свої люди на посадах мають бути. З того часу Анна Фещук (Горовенко) міцно осіла в Житомирі і навіть після повалення режиму Януковича, якому вона вірно служила, в 2015 році отримала рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на продовження займання посади судді безстроково і продовжила працювати на посаді.

І нещодавно засвітилася як співучасник справи Розенблата. Хоча величезної кількості доказів корупційної діяльності судді для української Феміди замало навіть для того, щоб хоч якось притягнути винних до відповідальності.

Але це ще не все. В своїй декларації Анна Горовенко вказала, що її чоловіка звуть Горовенко Валерій Іванович. Цікаво, що людина з такими ж прізвищем, ім’ям і по-батькові числиться на сайті Миротворець в якості бойовика незаконних збройних формувань – це уродженець Єнакієво і житель Донецька Горовенко Валерій Іванович, (https://myrotvorets.center/criminal/gorovenko-valerij-ivanovich/).

Враховуючи донецький період життя Анни Фещук (Горовенко), цілком ймовірно, що чоловік судді та бойовик терористичної організації «ДНР» — одна людина. Як би там не було, правоохоронним органам варто було б розібратися з даним фактом.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, підкупи житомирських суддів добре доведено в рамках справи. Однак як показав час, далі заяв справа не просунулася. Тому питання до правоохоронних органів, чому Анна Горовенко та її поплічники продовжують відпрацьовувати 55 тис. доларів, переданих Розенблатом за скасування спецдозволів?

Похожие статьи:

Новости УкраиныРозгін Євромайдану 30 листопада. Суд виправдав Попова і Сівковича

Новости ПолитикиВласенко заявляет, что его хотят посадить в тюрьму на два года

Новости ПолитикиСуд відмовився замінити вирок Іващенку

Новости в миреБібер зміг домовитися з охоронцем, що подав на співака до суду за побиття

Новости в миреУ Болівії суд відмовився дозволити аборти

Комментарии 2

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети