Бюджет 2015: банкротство Києва та інші чуда

25 декабря 2014
6880 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article6462.jpg

Отже, бюджетні ламання копій виходять на фінішну пряму, однак якось дивно — коаліція тягне бюджет в різні боки. Поки що ясно одне, якщо бюджет і приймуть, то це буде 31 грудня (або в ніч з 30 на 31) і навряд чи цей бюджет буде соціально орієнтованим.


Ті, хто нормально жив, стануть бідними, бідні — жебраками, а жебраки… За прогнозами депутатів згідно цього бюджету буде закрито 900 соціально значимих установ, таких як лікарні, школи, дитячі садки. Замість того, щоб створити умови для виведення грошей з тіні, Уряд планує примусово їх звідти витягувати. А як буває з нашими законами? Правильно, як тільки хтось ставить обмеження, він же пропонує і свої варіанти обходу, правда за додаткові гроші!

Але найяскравіше шоу в сучасному бюджеті — це децентралізація. Децентралізація від Яценюка — забираємо з місцевих бюджетів більше і збільшуємо на навантаження на місцеву владу (в тому числі і господарську). Першим, хто постраждає, буде Київ. Столиця просила залишити їй 75% доходів фізичних осіб, центр пропонував 25, в результаті зійшлися на 40 відсотках. Тобто в абсолютній цифрі бюджет 2015 року буде практично ідентичний нинішньому, тільки витрати зростуть значно більше. На початку лютого столичний бюджет буде винесений на обговорення громадськості і за пару тижнів повинен придбати свій реальний вигляд.

Проте вже зараз видно значні прогалини у фінансуванні практично ВСІХ програм і якщо Києву не допоможуть (або не буде нового зовнішнього запозичення) столиці не пережити наступаючий рік. Січень 2015 Київ почне з бюджетом аналогічного періоду, але з коефіцієнтом 0,8. Тобто від 100 наших податків нам дозволяють витрачати всього 32 відсотки на функціонування столиці! Ось така децетралізація...

Олексій Курпас, політолог

Похожие статьи:

Новости КиеваСпівробітник Беркута стріляв у журналістів - ЗМІ

Новости КиеваКиїв після «Евромайдана» будуть відновлювати спонсори

Новости ПолитикиЛюдей після сутичок у центрі Києва вивозять у крові і з отруєнням газом

Новости КиеваПроти мітингувальників на вулиці Грушевського знову застосували сльозогінний газ

Новости Спорта​Фінал Кубка України з футболу може пройти у Полтаві

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk