Чиновники жаліються на свою зарплатню

5 декабря 2015
2392 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11259.jpg

Нещодавно громадськість сколихнула заяву міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який заявив, що зарплата голови Національної поліції України Хаті Деканоїдзе повинна становити 97000 гривень (зараз — 40 тисяч гривень). Разом з тим, що оклад рядового патрульного поліцейського складе 2520 гривень, це породило хвилю обговорень — якою має бути оплата праці співробітників бюджетного сектору України.

Зарплата українських чиновників довгі роки залишається предметом гострих дискусій. Ще рік тому екс-журналіст і нардеп від БПП Мустафа Найєм виводив питання про необхідність підвищення зарплати держслужбовцям в публічну площину, в Twitter поскаржившись, що прожити на депутатську зарплату в 6000 гривень у Києві неможливо. Правда, тоді це заява вплинула хіба що на особистий рейтинг Мустафи, минаючи рівень депутатського окладу. Дійсно, з одного боку, високі зарплати державних службовців — це величезна стаття витрат держбюджету, причина зростання нерівності доходів у державі та незадоволення суспільства. Але з іншого боку, коли робота гідно оплачується, це мотивує співробітників працювати більш якісно і в перспективі сприяє викорінюванню корупції в держапараті.

Сьогодні зарплати держчиновників не надто відрізняються від середньої зарплати українця. Згідно з даними Держстату, влітку 2015 року середня зарплата українця становила 4 390 грн, а мінімальна зарплата в Україні на сьогоднішній день складає 1 378 грн. Середній оклад міністра зараз складає 6000 грн. До речі, до Євромайдану зарплати депутатів становили близько 17-18 тисяч гривень на місяць. Для порівняння: за даними Євростату, в Європі середня зарплата чиновника становить 2300 євро, в Норвегії — близько 7000 євро, в Угорщині — трохи більше 1000. А середня зарплата європейця — 1300 євро (це майже 33 000 грн). Можна стверджувати, що низькі, у порівнянні з європейськими, зарплати топ-чиновників в Україні — одна з ключових причин процвітання корупції в Україні.

 

Боротьба з корупцією в Україні цілеспрямовано ведеться вже більше року. Так, спеціально з цією метою було прийнято антикорупційне законодавство і створені нові «антикорупційні» відомства — Національне антикорупційне бюро, до компетенції якого відноситимуться розслідування саме корупційних злочинів, і Національне агентство з запобіганню корупції, яке буде аналізувати відповідність рівня життя чиновників їх деклараціям про доходи, У ряді відомств співробітники проходять переатестацію і піддаються істотним скороченням — зокрема, це стосується Державної Фіскальної служби та Міністерства внутрішніх справ України. За планом, цього року в Україні повинні були скоротити в цілому 50 000 чиновників. Зокрема, за рахунок скорочень держапарату в перспективі можна буде суттєво підвищити зарплати українським чиновникам. Але це довгостроковий прогноз. Поки що на хвилі економії ще в лютому Кабмін обмежив розмір зарплати урядовцям та керівникам центральних органів виконавчої влади до посадового окладу в 2015 році, щоб скоротити державні витрати на зарплати чиновників.

 

Похожие статьи:

СкандалГуманитарная помощь из Канады продается на рынке

Новости КиеваВ Киеве задержан чиновник на взятке

Новости Экономики​Українські банки можуть припинити роботу на півострові за два тижні

Новости БизнесаКабмин сегодня примет постановление о жесткой экономии бюджетных средств

Новости УкраиныНа Черниговщине задержан районный чиновник при взятке за оформление с/х земли

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети