Кесарю-кесареве – Чи варто ветеранам ставати депутатами?

1 июля 2019
15389 просмотров Голосов: 0 Автор:Кирило Красовський
article18700.jpg

Максим Березін – ротація Атовців в Верховній Раді

Верховна Рада України 9 скликання поб’є рекорд за кількістю нових облич в своїх стінах. Її склад повністю відображатиме бажання та настрої людей. Власне ці бажання були продиктовані та частково виконані в 2014 році – коли на хвилі патріотизму та завдяки популярності, депутатський мандат отримали численні ветерани АТО та знакові особистості Революції Гідності.

Сьогодні, напередодні майбутніх позачергових виборів, ми маємо поставити перед собою питання – чи виконали ці люди суспільний запит, чи порядно вони ставилися до виконання своїх обов’язків та чи варто в 2019 році обирати людей, виключно на принципі участі в АТО, що гарантує порядність та щонайважливіше ефективність вирішення складних питань реформування та покращення життя українців. Адже, логічним є те, що бажаючи приміром щороку відпочивати за кордоном, не варто обирати депутатом – екскурсовода чи гіда, а кожен має займатися своєю справою.

Тож, який критерій відповідей на поставлені питання? Безумовно це трудова дисципліна – депутат-прогульник не заслуговує голосів, порядність – відсутність скандалів та ефективність – діяльність на посаді депутата.

Тож, поглянемо на список депутатів Верховної Ради за алфавітом. АТО-вців визначити не складно – чимало з них, не соромлячись обрали своїм ”аватаром” – фото в військовій формі.

Береза Юрій – має майже бездоганну відвідуваність, прийшов в Верховну Раду як командир батальйону патрульної поліції особливого призначення Дніпро-1. З часом став президентом однойменного футбольного клубу. В 2017 році, в засобах масової інформації почали з’являтися повідомлення про причетність його до спроби рейдерського захоплення аграрного підприємства в Пятихатках. [https://antikor.com.ua/articles/254413-feodal_pjatihatskogo_rajona_jurij_bereza_i_ego_vozmezdie_neugodnym]

Андрій Білецький – не фанат новітніх технологій, адже за даними електронної реєстрації відвідав лише 1% засідань Верховної Ради. З письмовою реєстрацією справа простіше – 19% засідань. Екс-командир полку АЗОВ балотується до Верховної Ради від об’єднаних націоналістів.

Гаврилюк Михайло – відома персона. Всі пам’ятають жахливі кадри знущання над ним міліціонерів під час боїв на вулиці Грушевського, під час Революції Гідності. Приймав участь в АТО добровольцем. Без сумніву це знакова персона, що заслуговує на повагу, але тільки завдяки жалю та повазі виходець з Чернігівської області раптово став депутатом від Київського передмістя. За 5 років жодного разу не виступав з трибуни Верховної Ради та за його словами ”вчився”, адже до Революції та війни, за його ж власними словами – їздив на заробітки та займався ремонтами..

Дейдей Євген – екс-бієць батальйону міліції спеціального призначення Київ-1 відвідав лише половину засідань Верховної Ради. Раніше був засуджений до 5-ти років позбавлення волі за численні розбійні напади на громадян в м. Одеса. Зміг позбавитися судимості та навіть служити в міліцейському батальйоні. В липні 2017 року Генеральний Прокурор направляв подання про зняття депутатської недоторканості з Дейдея за порушення ЗУ Про запобігання корупції. Фігурант розслідування НАБУ за фактом незаконного збагачення. Втім зміг уникнути покарання. Був в числі депутатів, що зверталися до Конституційного суду з вимогою скасувати статтю про Незаконне збагачення.

В’ячеслав Константіновський – представник столичного Подолу та мультимільйонер. Відвідав менше половини засідань та запам’ятався переглядом порнографічних відео в сесійній залі. Увійшов до Верховної Ради під гаслом ”Продав Range Rover – пішов в АТО”, очевидно за піаром та репутацією.

Сергій Мельничук – екс-командир батальйону Айдар. Навіть бійці батальйону ставилися до його фігури з обережністю, до обрання в Верховну Раду. В свій час, за рахунок репутації командира героїчного добровольчого підрозділу збільшив популярність Радикальної партії Ляшка, в списку якої балотувався. Фігурант кримінальної справи, позбавлений депутатської недоторканості ще в 2015 році, проте колеги депутати вперто не дають дозволу на його арешт. Назвав бойовиків братами-словянами з якими треба вести перемовини, особливо з польовими командирами терористів.

Савченко Надія – фігурант кримінального провадження про спробу повалення конституційного ладу в Україні, разом з своїм соратником Володимиром Рубаном. Закликала до державного перевороту в Україні.

Семен Семенченко – екс-другий номер партії Самопоміч та екс-командир батальйону Донбас, володів неабияким авторитетом серед населення під час активних бойових дій на Донбасі влітку 2014 року. Втім, обставини його кримського життя, зміни прізвища та перебування його в захопленій терористам Донецькій ОДА викликають сумніви та занепокоєння. Відвідав лише половину пленарних засідань.

І наостанок Ярош Дмитро – легендарна персона, мажоритарник-депутат, якого ніколи не цікавила політика. Відвідав близько 3% пленарних засідань. Згідно офіційного порталу Верховної Ради за час депутатства не подав жодного депутатського запиту. За власними словами, політика його ніколи не цікавила та він балотувався не для того щоб відвідувати Верховну Раду. Питання навіщо балотувався ?

Як ми бачимо, ефективність АТО-вців, не дивлячись на народну любов та популярність є не надто великою. Більше того, можна припустити що частина них використовували війну та депутатство для свого життєвого трампліну та вирівнювання темних сторін біографії. Деякі з них, більше того, зробили гірше – адже стали фігурантами гучних скандалів та розслідувань. Деякі з них балотуються знову, деякі ні. Хто ж йде їм на зміну?

Максим Березін – кандидат-мажоритарник в Полтавській області від президентської партії Слуга народу. В 2014-15 роках проходив службу в зоні АТО, до цього ж не дивлячись на навчання на складу спеціальність пілоту гвинтокрила, працював слідчим ДАІ МВС та педагогічним працівником Кременчуцького військового ліцею. Нині керує Кременчуцькою муніципальною поліцією. В передвиборчій агітації не соромиться використовувати військову форму, хоча вже давно не служить в АТО.

Звісно, Конституція України не обмежує громадян в праві балотування за професійними якостями, спеціальністю чи освітою, але без сумніву громадяни мають розуміти кого вони обирають і навіщо. Складні часи потребують складних рішень, професійних та якісних особистостей з досвідом роботи. Чудовий хлопець та друг – далеко не завжди буде чудовим начальником чи командиром, а обирати треба в першу чергу фахівців. Вчитель історії – президент, а інспектор ДАІ – депутат, це сюжет для веселого кіно, а не щоденного життя. Адже, лікарю довіряють за вміння, а не посмішку, адвокату за досвід, а не обіцянки, вчителю за розум, а не зовнішність. Тому, кожен має займатися тією справою якою вміє і якою володіє. Військові, ветерани, солдати – герої захисники України, але хороший військовий – не означає чесний та розумний депутат.

Похожие статьи:

Происшествия​В Полтаве избили и ограбили женщину главврача МСЕК

Новости ОбществаПовалення пам'ятників Леніну - як це було у Дніпропетровську, Чернігові і в Полтаві (ВІДЕО)

ПроисшествияБудівлю у Полтаві, де сьогодні виступить Кличко, замінували – «УДАР»

Новости Спорта​Фінал Кубка України з футболу може пройти у Полтаві

Новости УкраиныУ Полтавській області обезголовили пам'ятник Леніну й підпалили офіс Партії регіонів

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk