Обама - Путін, хто сильніший?

27 июля 2015
1964 просмотра Голосов: 0 Автор:Kovel
article9842.jpg

Ціни на енергоносії падають, і з цим вже нічого не поробиш, пише бізнесмен Євген Платон для НВ.

Видобуток сланцевої нафти в США стримує будь-яке зростання цін у світовому нафтовидобутку і сприяє лише їх падінню. Крім цієї, є ще одна погана новина для бензоколонки — зміцнення долара. І це погано для всіх ринків, що розвиваються.

Якщо історія чогось і вчить, то ринки, що розвиваються чекають великі неприємності: зростаюча американська валюта в поєднанні з більш високими процентними ставками і низькими цінами на сировинні товари погрожують цим ринкам процесами, аналогічним в Латинській Америці в 1980-х роках.

Десять років по тому, підвищення курсу долара змусило азіатські країни, такі як Таїланд і Малайзію, відмовитися від прив'язки їх валют до долара, що призвело регіон в кризу.

Як це було і в минулому, сильний долар і перспектива високих витрат на позики в США в даний час призводить до зниження цін на сировинні товари і зниження експорту з таких країн, як Бразилія, Південна Африка, Росія.

Сильний долар також сприяє втечі капіталу з країн, що розвиваються, сповільнюючи їх кредитну експансію, і тягне вниз їх економіки.

Джуліан Брігден, керуючий партнер дослідницької компанії: «Симптоми кризи численні, але причина завжди одна — зростання долара» наголошує: «В Азії, особливо в Китаї, прив'язка до долара породжує кредитну кризу і уповільнення зростання. Для товаровиробників падіння попиту і цін свідчать, що процес тільки починається».

Як високо може піднятися долар?

Статистика ФРС США показує, що досі зростання було 17% від історичного мінімуму в липні 2011 року. У двох попередніх циклах зростання долара надбавка була 53% з 1978 по 1985, а потім 34% протягом семи років після 2002 року.

Путін заявив, що «дно російської кризи пройдено» і він «абсолютно впевнений в успіху» країни під його проводом.

Нам залишається лише спостерігати за поєдинком Путін-долар: хто в підсумку виявиться сильнішим?

Похожие статьи:

Новости ПолитикиПутін просить дозволу на введення військ на територію України

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

Новости ПолитикиРада зібралася на позачергове засідання

ОбществоПутін подарував «Його Ясновельможності» Януковичу сочинську медаль

Новости ОбществаДиверсанти РФ до 9 травня планують провокації в Києві та у семи регіонах

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети