Олександр Горобець кандидат від партії «Слуга Народу» – хто він насправді?

16 июля 2019
23227 просмотров Голосов: 0 Автор:KomandaZe
article18747.jpg

Розширене інтерв'ю із кандидатом.

Розмова не "наживо", відповіді на основі поставлених мною у мережі питань. Але відповіді досить показові.

Детально можно ознайоматись за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1yfQFQW09lMqqZfS72Q3Se0jrPPvDn8vl/view?usp=sharing

Кому цікаві легкі тексти в стилі «Абстєбу всєх, аби виглядати дюже вумною» — будь ласка, відійдіть від екрану моніторів, бо вам буде нудотно і мізк закипатиме, або переключіться на іншу місцеву групу, на кшталт «Діти Карпюка», там таке практикується, разом із запудрюванням мізків.

У даному лонгріді я хочу розібратися, хто такий Олександр Горобець і чи варто йти за нього голосувати.
Коли я це питання «Ти підеш голосувати за Горобця?» поставив одному знайомому, то почув його гнівну відповідь: «Та ні в якому разі. Мене бісить один тільки факт, що йде він, а не ти, який так щиро в другому турі топив за Зеленського, очікуючи на повернення Справедливості, Чесності та Прозорості в нашій країні. Та і хто такий взагалі, цей Горобець?! Ти мав іти замість нього!».

Мене повеселило це зізнання мого дуже гарного знайомого і відповів я не менш різко: «Я мав іти?! Та ти подивися, друже, скільки вбухано в агіт-кампанію Горобця. Це звісно, не Карплюк, не мільйони, але теж достатньо. І де мені, звичайному незаможньому журналісту, взяти такі гроші?!»

Давайте будемо відверті.

Нікого б особливо і не зацікавила постать кандидата Олександра Горобця, якби він не йшов від партії Зеленського «Слуга народу». Партії, що зараз має дуже високий кредит довіри від населення, і балотування від якої дає кандидату на старті понад 20 відсотків підтримки виборців, хто б це не був.

Тому в наших реаліях – і це засвідчує соціологія – Горобець лишається єдиним кандидатом в нашому окрузі, в кого є реальні шанси здолати Володимира Карплюка, який, судячи із фінансового розмаху своєї кампанії, поставив на карту все. Це той Карплюк, якого я особисто б на гарматний постріл не підпустив до Парламенту. І навіть не через винищені десятки гектарів зелених зон в Ірпені та спаскуджене життя мешканців міста заради процвітання будівельного бізнесу.

Не пустив би тільки через останню витівку Карплюка – купівлю лояльності виборців за рахунок благоустрою територій під час виборчої кампанії. Я затятий супротивник підкупу виборців і вважаю, що облагородження скверів, прокладання доріжок, встановлення лавочок тощо саме під час виборчої кампанії — це такий самий підкуп, як гроші чи гречка, за який має настати відповідальність. І що таким кандидатам не місце в Раді. Що час таких кандидатів має залишитися у минулому.

Ця виборча кампанія в 95 окрузі дійсно стала феноменальною. Такої кількості кандидатів (35), такої кількості менеджерів найвищої ланки (17 із 35 кандидатів), такої кількості представників чинної влади або тих, хто перебував у владі тільки донедавна (9 із 35) – у нас ніколи в окрузі не було і, вірогідно, ніколи і не буде.

Пам’ятаєте, як нещодавно Зеленський радів, що провів грандіозний конкурс на голову Львівської ОДА? Настільки сильний за складом учасників, що навіть того, хто посів друге місце, було призначено головою ОДА сусідньої області.

Так Само і у нас: і другі, і треті, і п’яті номери за результатами виборів можна спокійно хоч зараз призначати головами міських, сільських Рад чи виконавчих комітетів, настільки потужний склад учасників на нашому окрузі....

Та я і не сумніваюся, що, приміром, дуже симпатична мені МИХАЙЛИНА СКОРИК-ШКАРІВСЬКА, навіть якщо не виграє ці вибори, стане ГОЛОВНИМ претендентом на пост міського голови Ірпеня під час найближчих виборів.

Що Роман Титикало чи Микола Ляшенко – мали б стати непоганими кандидатами на пост міського голови Вишневого.

А мешканці Петропавлівської Борщагівки, які вже роками не можуть скинути свого сільського голову Кодебського, нарешті почали згадувати, що у них є їхній, місцевий, незаплямований корупцією «свободівець», Олександр Кириченко. Чим не заміна одіозному Кодебському?!

А є ще дуже цікаві кандидати, які розкрилися в найкращому світлі під час цієї виборчої кампанії – Олександр Азаров, Вікторія Крамаренко, Андрій Янченко і багато інших.
Я впевнений, що для багатьох з них ця кампанія – це шанс гучно заявити про себе і фактично останнє контрольне тренування перед наступними місцевими виборами.
І я був би дуже радий за наш район, аби ці люди замінили на своїх посадах «непотопних і вічних» місцевих князьків, від діянь яких життя мешканців стало просто нестерпним.

Але назад до Горобця:

Сподіваюся, що я вище доступно пояснив, чому саме до Горобця в мене особлива цікавість і чому саме він удостоївся честі (це я іронізую) отримати від мене та читачів нашої групи 19 питань. Якщо не доступно – то у самому низу лайфхак з цього приводу.

Питання Олександру Горобцю я ставив саме ті, по яких є певний серйозний фактаж, а не просто вигадані історії. Приміром, я неодноразово чув, що Горобець був керівником «Укрспирту», начеб-то корупційної наскрізь компанії і сам начеб-то був пов'язаний з якимись оборутками.

Але: я дійсно знайшов багато матеріалів про схеми на цьому підприємстві, втім, жодного (підкреслю – ЖОДНОГО офіційного!) згадування про участь в якихось схемах чи підозрілих діях самого Горобця. Тому питання про «Укрспирт», на мою думку, було б нерозумним, адже співрозмовник логічно б затребував якісь докази. А їх банально нема…

Скажу одразу і визнаю: головний недолік данного інтерв’ю (але він об’єктивний, адже пов’язаний із відсутністю в мене достатньо часу для цих безкоштовних громадських справ) – це заочне спілкування із кандидатом. Коли я банально відправив друковані питання – а він так само друковано відповів.

Це дало йому можливість, як на мене, «піти городами» від деяких не дуже приємних питань, обмежитися дуже загальними відповідями і не отримати від мене уточнюючі питання (іноді це яскраво видно у тих місцях, де моє питання за обсягом утричі перевищує відповідь співрозмовника).

Зокрема, він так і не відповів, скільки будинків були зведені за його участю і які саме. А відкараскався загальними мудрогельними фразами, на кшталт,«в мої обов’язки входила розробка та обгрунтування оптимальних схем фінансування інвестиційних проектів…», не назвавши, про які саме проекти мова. Сподіваюся, що проекти були не скандальні і нема чого приховувати.

Відповідь на питання про джерела фінансування його передвиборчої кампанії теж здивувала: Олександр Сергійович твердить, що проводить кампанію на власні заощадження і послався на декларацію — мовляв, там вказані всі його статки.

Я знайшов і відкрив цю декларацію.

По-перше, порівняти нема з чим. Бо декларація в нього повноцінна лише одна, за 2016 рік, і ще була одна за кілька місяців 2017-го, коли він працював радником голови Макарівської районної Ради.

Тобто, проаналізувати, наскільки змінилися його статки за 2-3 роки і де він працював у ці роки – неможливо.
Але навіть із тими куцими даними, що є, можна робити певні висновки. Судячи зі слів кандидата та наявної декларації, він пішов ва-банк! І поставив на цю виборчу кампанію всі свої заощадження.

Адже згідно декларації, в нього накопичено 40 тисяч доларів (мільйон гривень) і 200 тисяч гривень. Загалом – близько 1 мільйона 200 тисяч гривень.
Але, спостерігаючи потужну рекламну кампанію, купу реклами кандидата на десятках бордів (де тільки розміщення на одному борді коштує 6-10 тисяч гривень), у ФБ, купу агіт-матеріалів (тільки один його інформбюлетень накладом у 150 тисяч примірників «тягне» на 200 тисяч гривень), дуже сумнівно, що вся ця кампанія вкладеться навіть у півтора мільйони гривень. То звідки ж гроші?

При всьому цьому ми прекрасно пам’ятаємо чутки (а чи чутки?), що насправді не було ніяких праймеріз та відборів кандидатів від партії «Слуга народу» по мажоритарних округах, а по деяких, подейкують, навіть купляли місця від партії. Я дуже сподівався, що на моє питання №15 «Слуга народу» якраз і розтовкмачить, чому саме він потрапив на окрузі від цієї партії, як відбирався кандидат, чим він заслужив на місце у виборчому бюлетені від партії Зеленського, але, на жаль, я помилився.

З іншого боку, пояснити походження фінансів на виборчу кампанію можна логічно й іншою версією. Адже не секрет, що за партією «Слуга народу» пішло багато бізнесменів, які хочуть працювати по-чесному, без корупційного тиску, яким набридли відкати та хабарі. Вони дійсно могли фінансово підтримати кандидата, бажаючи змін у країні, але не розкриваючи своїх імен, аби потім не мати ніяких проблем.

Або може це просто бізнесмени, які хочуть мати потім якусь преференцію від виграшу кандидата, якого підтримали?
Одним словом, залишається тільки гадати і притримуватися офіційної версії кандидата, поки не будуть озвучені його реальні витрати на виборчу кампанію.

Ну і ще один момент, який мене трохи спантеличив.

Знаючи, скільки людей зараз співпрацюють із Олександром Горобцем, їздять із ним на різні заходи, було дивно на питання «Хто є членом Вашої команди?» — знову отримати загальну відповідь «про багато людей на волонтерських засадах». І жодної конкретики. Жодних прізвищ.
Горобець тільки нагадав, що в нього є довірені особи. З відкритих джерел (сайт ЦВК) відомо, що це Борисенко Аліна Вікторівна (тимчасово не працює) та Васильєв Вадим Володимирович (самозайнята особа).

Одним словом, в багатьох аспектах Олександр Горобець так і залишився для мене «терра інкогніта».

Але, з іншого боку, я дійсно не побачив у ньому якогось злобудовника, який воліє забудувати все на світі, як про нього розповсюджують чутки.

І в цілому, не можу ніяким чином демонізувати його особистість.

Ба більше – деякі його відповіді дуже порадували. І якщо ставити на шальки терезів неприємних історій два прізвища: «Горобець Vs Карплюк» -
то однозначно, за скандальністю, одіозністю колишньому очільнику Ірпеня просто нема рівних. Горобець у порівнянні із ним – просто темна конячка, яка насправді може стати бойовим рисаком, виграти перегони і принести чимало корисного нашому Округу.

Закінчивши про негатив та сумніви – додам насамкінець позитиву.

Наостанок, тезово, про деякі переваги, чим саме Горобець може бути корисним мешканцям наших населених пунктів, Вишневого, Крюківщини, Соф Борщагівки і чому варто його підтримати:

Він є представником команди чинної влади, яка майже безсумнівно сформує коаліцію і отримає всю повноту влади в країні після виборів до ВР. Однозначно, що мати кандидата від чинної влади – це значно корисніше для округу, аніж опозиціонера. Адже через такого народного депутата буде прямий доступ до всіх гілок влади (які є членами однієї команди), в нього буде значно більше владного ресурсу і можливостей допомогти своєму Округу (не тільки прямим фінансуванням через субсидіювання, а через ухвалення відповідних Законів, які запустять механізм фінансування та реалізації серйозних інфраструктурних проектів).

Ситуація по Школі №1 це чітко показала: навіть ще будучи кандидатом, на поклик Горобця відгукнувся чільний голова КОДА і справа по фінансуванню недобудови знову зрушила з напівмертвої точки. Чи приїхав би очільник КОДА до Вишневого, якби не сприяння його колеги по партії?

Він жив довгий час у Вишневому, а нині живе у Софіївській Борщагівці. Він прекрасно знає про всі проблеми нашого регіону, наших населених пунктів. Він тут щоденно стоїть у заторах, він бачить, як все тотально забудовується і ніде людям навіть відпочити, а зелених зон майже не лишилося. Бачить всі наявні проблеми на власні очі і сам від них потерпає.

«Своя сорочка ближче до тіла». І живучи або часто буваючи на цій території, він однозначно буде більше робити саме для цієї території, бо це стосується, насамперед, його зони комфорту.

Не забуваємо, що згідно декларації, окрім земельної ділянки у селі Циблі на 10 тисяч квадратних метрів, він має у власності ще й квартиру у Вишневому на 95 квадратних метрів і йому самому невигідно, аби через катастрофічні умови життя в цьому районі його нерухомість дуже сильно падала в ціні (це як одна з причин його зацікавленості у покращенні життя в районі).

Він «Темна конячка» і як не крути – але він дійсно не помічений в якихось скандалах, гучних корупційних справах тощо, хоча до кінця і незрозуміле походження його коштів на передвиборчу кампанію. Все ж таки є віра, що він здатен на дуже корисні справи.

Він згідно соціології єдиний з кандидатів по 95 округу, хто може перемогти Карплюка. Хто такий Карплюк – навіть пояснювати не хочу, тут про все це вже писано, переписано, десятки людей з Ірпеня вже достеменно пояснювали, що Карплюк зробив з їхнього колись тихого затишного містечка, на які гроші він веде просто запаморочливу за витратами кампанію (де тільки в рекламу на Інтері та 1+1 вбухано понад 5 мільйонів гривень) і хто та як ці всі гроші буде йому потім повертати.
На жаль, зараз боротьба на даному Окрузі звелася до боротьби тільки двох особистостей. І хочеш-не-хочеш, якими б приємними для нас не були інші кандидати, доводиться рахуватися із реаліями.

Денис Зерченко

Джерело: https://www.facebook.com/groups/1177047199090089/permalink/2134355233359276/

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk