The Washington Post: Україна не помре

7 июля 2015
2541 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9519.jpg

Демократично обраний уряд України змушений фактично поодинці вирішувати виниклі проблеми. Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і її партнери з Європейського Союзу в даний час стурбовані грецькою кризою; Барак Обама зосереджений передусім на укладення ядерної угоди з Іраном.

Західні чиновники не зробили ніяких нових заходів для того, щоб запобігти нового російського наступу цього літа, пише політичний оглядач Джексон Діл в статті, розміщеній американським виданням The Washington Post. Вони також не надали уряду України кошти, необхідні для того, щоб вона змогла проіснувати ще один рік.

«Запам'ятається це літо як час, коли Захід дозволив Україні померти? Схоже, що все починає виглядати саме так», — констатує експерт.

У публікації зазначається, що відірвана від реалій стратегія, прийнята Сполученими Штатами та Європейським союзом, закликає до виконання положень мирного плану під назвою Мінськ II. Росія в лютому підтримала його положення, але вона їх не виконує. Офіційні особи Сполучених Штатів регулярно погоджуються зі своїми російськими колегами щодо того, що бойові дії повинні бути припинені і що потрібно укласти угоду щодо імплементації інших частин цієї угоди. Тим часом, за існуючими оцінками, на сході України зосереджено 9 тисяч російських солдатів — їх перебування там Москва заперечує, — і ця обставина є основою для проведення нового великого наступу.

Як розповідає автор, нещодавно П'єр і Кетрін Фітцпатрік, аналітики веб-сайту The Interpreter, змогли ідентифікувати дві нові російські бази, що знаходяться неподалік від лінії фронту. Одна з них була виявлена за допомогою безпілотника. Ці бази розташовані таким чином, щоб надати підтримку при проведенні наступу проти утримуваного урядовими силами міста Маріуполя, який являє собою стратегічний ключ до південно-східної частини України. «Ймовірно, час настання такого наближається», — зазначив Під минулого тижня в статті, написаній для сайту Daily Beast. Подібні попередження були висловлені та іншими експертами, у тому числі представниками місії дослідницького центру «Атлантична рада», яку очолює колишній командувач силами НАТО Уеслі Кларком.

Всі вони були вилучені, підкреслює експерт. Держсекретар Джон Керрі все ще веде переговори з приводу вже нежиттєздатної Мінської угоди. Обама минулого місяця відхилив останнє прохання українського уряду щодо поставок оборонної зброї — в тому числі протитанкових ракет, — за допомогою яких, можливо, вдалося б відобразити російський наступ. Європейський Союз нещодавно продовжив дію економічних санкцій проти Росії, проте він відмовився відповісти на безсоромні порушення Москвою умов угоди про припинення вогню і продовження нарощування озброєнь.

Обама і Меркель стверджують, що надання допомоги українській армії не здатне запобігти російський наступ і навіть може його спровокувати. На думку Діла, подібна логіка видається сумнівною — російські аналітики говорять про те, що у Путіна є причини для занепокоєння щодо тих втрат, які може заподіяти українська армія.

Разом з тим, зазначає експерт, Європейський Союз, який пообіцяв 222 мільярда в якості економічної допомоги Греції, запропонував Україні 5,5 мільярда доларів. Сполучені Штати, які надали 20 мільярдів доларів для порятунку Мексики від дефолту і витратили 18 мільярдів доларів на відбудову Іраку, схвалили виділення гарантій кредиту Україні в обсязі 3 мільярдів доларів.

В результаті Україна може оголосити дефолт вже в кінці цього місяця і не пізніше, ніж у вересні, коли потрібно буде виплатити 500 мільйонів доларів за облігаціями. Андерс Аслунд (Anders Aslund), спеціаліст по українській економіці дослідного центру Atlantic Council, вважає, що Україні потрібно 10 мільярдів додаткової фінансової допомоги для того, щоб пережити найближчі два роки. В кращому разі вона може отримати лише половину цієї суми.

«Лідери України, що захищають, як вони вважають, західну демократію від імперіалістичної автократії Путіна, все більше демонструють своє занепокоєння з приводу нездатності домогтися підтримки. «Якщо ми програємо, то це буде провалом всього вільного світу», — підкреслив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в минулому місяці в інтерв'ю газеті Washington Post. Однак вільний світ, судячи з усього, зайнятий зовсім іншими справами», — зазначає американський аналітик в кінці статті.

Зазначу, що з подібною думкою в кінці червня виступив сенатор США і голова Комітету Сенату з питань збройних сил Джон Маккейн. Він опублікував також в газеті The Washington Post статтю, в якій закликав США і ЄС визнати провал Мінських угод з вини Путіна. А ще зажадав негайно надати Україні летальна зброю.

Нагадаю, американський Сенат 18 червня прийняв поправки до військового бюджету країни, що передбачають у тому числі військову допомогу Україні. Законопроект передбачає постачання озброєння в Україну на загальну суму $300 млн, у тому числі протитанкових засобів.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk