Валентин Наливайченко в Літках на вшануванні пам’яті героїв Крут

29 января 2019
2177 просмотров Голосов: 0 Автор:Spravedlyvist Kyiv obl
article18195.jpg

Український народ завжди пам'ятатиме молодих борців за волю, юнкерів школи ім. Богдана Хмельницького, що полягли неподалік залізничної станції Крути. 

Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня – днем національної трагедії.  

 

Цього року українці всього світу відзначають 101 річницю цієї події. 

Задля вшанування пам`яті полеглих 24-ох Героїв, керівник Київської обласної організації Руху «Справедливість» Костянтин Бєдовой разом з кандидатом у президенти, лідером Руху «Справедливість» Валентином Наливайченко відвідали село Літки Київської області,  саме в цьому селі поховані 24 юнкери — учасники бою під Крутами. Після покладання квітів, пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. 

У заході також прийняли участь: керівник штабу Руху "Справедливість" Руслан Колєсніков, а також представники Руху та громадської організації "Стоп Свавіллю", місцеві жителі. 

Варто відзначити, що «Літківський бій» – одна з маловідомих сторінок історії України. Після бою під Крутами невеликий загін у складі 24 курсантів Київської військової школи ім. Богдана Хмельницького відступив у напрямку Києва. У селі Літки (нинішній Броварський район Київської області) курсанти стали на ночівлю. На світанку 2 лютого в село увійшли підрозділи Червоної Гвардії з частин Муравйова, котрі переслідували залишки українських добровольців, розбитих під Крутами. 

Очевидці розповідали про те, що двоє уенерівців з кулеметом зайняли пагорб перед мостом через річку і змогли відбити перші атаки червоногвардійців. Проте довго протриматись українцям не вдалось – далася взнаки чисельна та якісна перевага росіян. 20 (за іншими даними – 21) добровольців загинуло в бою, чотирьох захопили в полон. Проте їхня доля була жахливою – бранців зарубали шаблями. Після бою більшовики рушили далі, на Київ. 

«Достеменно відомо, що невдовзі після загибелі юнкерів місцевий столяр Степан Обеременко таємно вночі під час окупації села російсько-більшовицькими агресорами встановив на могилі юнкерів великий дерев’яний хрест з вирізаними на дошці словами: “Тут захоронені захисники України, по звірячому замучені більшовиками”. Наступного дня більшовики з прокльонами спалили той хрест і розрівняли могилу. Та через добу могила була відновлена і на ній знову був встановлений хрест із таким же написом. Цей Курган із хрестом до сьогодні і стоїть в селі Літки. Вічна пам’ять Героям!» — розповів присутнім Костянтин Бєдовой страшні факти цієї трагічної історії України .

Похожие статьи:

Политические статьиСправедливе звільнення чиновника бородянщини

Политические статьиЕлектронні вибори впевнено виграє лідер Руху "Справедливість" - Валентин Наливайченко

Политические статьиВалентин Наливайченко на відкритті фотоконкурсу газети «День»

Политические статьиНаливайченко: Ми не скоримося, доки агресор не піде з нашої землі разом зі своїми маріонетками та санкціями

Политические статьиНаливайченко назвав два кроки з боку України, щоб зупинити агресію Росії

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети