Сонячні батареї можуть зберегти до 90% витрат на електроенергію

14 октября 2015
4225 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10613.jpg

В Україні найбільш енерговитратний період — зима. Будинок постійно втрачає тепло. Однак у так званих пасивних будинках завдяки використанню енергії сонця вдається відмовитися від опалення.

Навіть у зимовий час будинок знаходиться в середовищі, наповненому потужною енергією сонячного випромінювання. Тепло сонця нагріває повітря, предмети інтер'єру та конструкції, на які потрапляють сонячні промені або які контактують з нагрітим повітрям.

Коли випромінювання зникає і повітря охолоджується, наприклад після заходу сонця, нагріті предмети віддають накопичену енергію. При цьому деякі речовини за рахунок своєї масивності і структури здатні акумулювати багато тепла і повільно остигати.

Великі вікна повинні бути звернені на сонячний південь

До них відноситься вода (тому її зазвичай використовують як енергоносій при опаленні), масивні будівельні матеріали — кераміка, бетон, натуральний камінь. Грунт теж нагрівається в теплу пору року і повільно охолоджується в холодну, тому на початку зими він тепліший за повітря, а на глибині завжди має постійну плюсову температуру.

Сонячну енергію можна впустити в дім, зібрати і використовувати для опалення. До неї також додасться тепло, яке виробляють організм людини і працююче в будинку устаткування. Якщо накопичена енергія не буде постійно йти з дому через огороджувальні конструкції і систему вентиляції, потреба в додатковому обігріві за рахунок традиційних опалювальних систем значно знизиться.

Цей принцип лежить в основі пристрою пасивного будинку. Назва «пасивний» означає отримання енергії без застосування обладнання, що вимагає для своєї роботи додаткових витрат або перетворення одного виду енергії в інший (як, наприклад, в теплових насосах або вітрогенераторах).

У пасивних сонячних системах обігріву використовуються природні теплові явища: випромінювання, конвекція, акумуляція, опір матеріалів теплопередачі. При цьому створюються умови для максимального збереження енергії в будинку.

У теплу пору року пасивний будинок взаємодіє з середовищем, провітрюється через вікна, при цьому в ньому передбачені заходи, що захищають приміщення від перегріву.

Похожие статьи:

Образование и наукаСонце згасне у 2030 році

IT-ТехнологииНАСА зафіксувала НЛО біля сонця

IT-ТехнологииЯк сонячні та місячні затемнення будуть впливати на людей в 2016 році?

Здоровье и медицинаЩо робити, коли сонце завдало вам шкоди?

Образование и наукаНа планеті Земля почалась велика магнітна буря

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk