Готуємося до пікніка правильно

11 апреля 2015
4402 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8232.jpg

Теплі дні вже, можна сказати, настали. А з ними і стійке бажання приготувати на природі шашличок, або курячі крильця — гриль. Готувати їжу на відкритому повітрі — те, що потрібно для гарного настрою. Навчитися керувати грилем нескладно, але, як і в будь-якій справі, в цьому теж є свої маленькі хитрощі. Вчитися будемо по порядку.

Вибираємо паливо

Є прилади, які працюють на газі. Але абсолютно всі громадяни — від кухарів до їдців — стверджують, що на дровах або деревному вугіллі страви виходять смачніші, ароматні і апетитні на вигляд. Дійсно, дров'яне паливо надає їжі копчений присмак. Вибираючи дрова певних порід дерев, можна отримати чудові і різноманітні аромати.

Яким ароматом буде пахнути їжа — бажання, звичайно ж, індивідуальне, але деякі правила в кулінарії все-таки існують.

Вільха надає помірно-солодкий аромат лососеві і курчаті. Яблуня або персикове дерево з тонким, але гострим ароматом підходить для телятини, свинини, риби і для овочів. Тобто практично для всіх продуктів.

Дрова з вишневого дерева переважно для качки, дичини — це взагалі пташине дерево, воно посилить блюдо солодкуватим смаком, який пернаті в принципі вже мають.

Виноградна лоза, якщо у когось вона є, надає стравам винний, солодкуватий присмак, тому над такими дровами зазвичай смажать баранину, рибу та овочі.

Засохлий дуб знайти можна без проблем практично в будь-якій смузі України. Дуб надає їжі міцний смак, тому на ньому краще смажити яловичину або свинину.

І ще одна порада. Їжу на грилі можна наповнити ароматом трав — м'яти, меліси, материнки. Для цього перед приготуванням потрібно кинути пучок трави на вугілля.

Міряємо температуру гриля

Для цього нам знадобиться… ваша рука. Дивно, але — факт! Професіонали визначають силу вогню власною рукою. Це нескладно. Потрібно протягнути долоню на висоті 12-13 см над поверхнею гриля. Час, який ваша рука витримає над вогнем, перш ніж ви її заберете рефлекторно, і визначить його силу.

Вибираємо продукти під температуру вогню

Це дуже важливий момент. Тільки на правильному вогні можна приготувати їжу так, щоб вона не підгоріла або навпаки не залишилося сируватою. У цих випадках, погодьтеся, настрій від пікніка буде грунтовно зіпсовано. На якому вогні які продукти зажарювати — це теж давно вже визначено правилами.

Гаряче полум'я зазвичай використовують для приготування шматків м'яса з рум'яною скоринкою. На такому ж вогні готують свинячу вирізку.

Помірно гаряче полум'я добре підійде для великих шматків із щільної (або жорсткої) риби, наприклад, для товстих стейків з лосося, осетрини або тунця. На такому ж вогні зазвичай готують щільні овочі — баклажани, цукіні, спаржа.

Помірне полум'я ідеально підходить для курячих грудок. На такому вогні м'ясо засмажується рівномірно, а шкірка стає апетитно зажареною.

Вогонь нижче середнього зазвичай використовують для філе з ніжної риби.

Готуємо продукти для гриля

Головне правило — по товщині вони не повинні бути більше 5 см. Товсті шматки м'яса, а також баранячі або свинячі ніжки потрібно розрізати уздовж, але не до кінця шматка, і розгорнути їх як книгу. Так само потрібно розрізати і цілу рибину, якщо вона занадто товста.

М'ясо для гриля зазвичай попередньо маринують. Але це необов'язково. Можна поливати його соусом в процесі смаження. Але важливо знати, що соус повинен бути теплим. Холодна рідина гальмує процес приготування страви. До речі, якщо взагалі хочете будь-який продукт посмажити пошвидше, накривайте його кришкою.

І остання порада. Зазвичай на грилі смажать баклажани, цукіні і болгарський перець. Баклажани та перці краще покласти на решітку цілком і постійно перевертати їх щипцями, поки не почорніють, а у перцю шкірка повинна почати пузиритися. Потім шкірку зніміть, м'якоть наріжте великими шматками і подайте до основної страви.

Цукіні потрібно розрізати вздовж на 2 частини. Смажити буквально по 2-3 хвилини з кожного боку (перевернути тільки один раз). А якщо ви попередньо поринете цукіні в яку-небудь салатну заправку — після смаження взагалі пальчики оближете!

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk