Чи потягнуть українці тарифи на ЖКГ?

12 апреля 2015
2840 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8241.jpg

З квітня в Україні зросли тарифи на ЖКГ, а вже в травні населення зіткнеться з підвищенням тарифів на воду.

При цьому прем'єр-міністр Арсеній Яценюк запевняє, що Кабінет міністрів до кінця року передбачив 24,5 млрд грн. на субсидії для малозабезпечених. Чи зможуть українці оплачувати комунальні послуги і оформити обіцяні субсидії, Мінпром дізнався за допомогою експертів.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що відразу населення не зможе платити за новими тарифами. Для того щоб українці змогли бути платоспроможними і платити за тарифами, необхідний тривалий період.

Експерт переконаний, що з часом заходи з енергозбереження могли б вивести людей на платоспроможний рівень. Таким чином, оплати за комунальні послуги могли б здійснюватися вчасно: «А сенс полягає в тому, щоб отримувати живі гроші за нові тарифи. Але зробити це найближчим часом буде неможливо, враховуючи низький платоспроможний рівень громадян.

На його думку, необхідно все-таки повернутися до проблеми обґрунтування тарифів і внести корективи, намітити і визначити перехідний період для того, щоб країна, економіка, енергосектор, а головне споживачі змогли підготуватися до нового рівня оплати тарифів за комунальні послуги.

В той же час, кажучи про блокування трибуни парламенту окремими депутатами з вимогою створення тимчасової слідчої комісії щодо тарифів на ЖКГ, В.Карасьов відзначає, що ТСК націлена не стільки на результат, скільки на процес, щоб критикувати високий рівень тарифів, який був встановлений. „Якщо ж підходити не з політичної, а з прагматичної точки зору, то необхідний, по-перше, контроль над регуляторами, які встановлюють тарифи. По-друге, потрібні зміни в закони, які встановлюють рівень тарифів. Тому можна піти шляхом без зайвого піару, без масованої критики уряду, а звернути увагу на діяльність регуляторів, на методику встановлення тарифів з їхнього боку і, якщо потрібно, прийняти новий закон “, — пояснює політолог.

А от ідею субсидування він вважає лише відмовками і сумнівається, що багато хто зможе отримати допомогу з боку держави при оплаті нових тарифів на ЖКГ. „Багато хто просто не отримають ці субсидії. І головна проблема в тому, що це економічно нераціонально. Комунальна сфера не отримає гроші від людей.А людей виселяти, розселяти, відправляти з центру на які-небудь спальні райони держава не готова ні морально, ні політично, ні технічно “, — говорить В.Карасьов.

Разом з тим він акцентує, що субсидії все ж необхідні, і цю технологію потрібно відпрацьовувати. Однак розраховувати, що за допомогою субсидій вдасться вирішити проблему, за його словами, було б верхом наївності і політичної безвідповідальності.

Директор Інституту української політики Кость Бондаренко допускає саботаж і досить серйозну кризу неплатежів у зв'язку з підвищенням тарифів. „При цьому вже прийняті відповідні документи, які дозволяють державі проводити відчуження житла та іншої нерухомості у злісних неплатників. І в даній ситуації, я думаю, це буде тільки загострювати ситуацію в країні. В умовах, коли будь-які форми протестів оголошуються роботою на Росію і Путіна, це буде ще і приводити до падіння авторитету держави в очах громадян і серйозного зростання невдоволення в суспільстві “, — заявляє він.

Крім цього, він вважає, що наша держава вирішила взяти на себе зобов'язання не перед власними громадянами, а перед Міжнародним валютним фондом. Власне тому і скасувати ці тарифи вони вирішать не під тиском населення, а хіба що лише за погодженням з МВФ.

»Я думаю, що насправді уряд не дуже боїться власного народу, оскільки не бачить альтернативних лідерів. Наші політики бояться якогось руху лише у випадку, якщо вони бачать персоніфікацію цього руху, тобто якщо бачать людину, яка може зайняти їх місце завтра", — підкреслює К.Бондаренко. Він додає, що оскільки в успішність акцій протесту не віриться, то мітингувальників і протестуючих оголошуть ворогами держави.

Одночасно К.Бондаренко припускає, що в принципі резонно здійснювати не так виплати субсидій, скільки знайти автоматизоване політичне рішення того чи іншого питання: «Чому на цю суму в 24,5 млрд грн. не скоротити ці ж тарифи, чому не використовувати зменшення тарифів? У даній ситуації я думаю, що уряд просто веде антисоціальну або асоціальну політику, і в будь-якому випадку тільки прикривається гаслами про необхідність „в ім'я“, „до переможного кінця“ тощо. Якби не було війни, уряду необхідно було б її придумати. Це поки що єдине, що рятує сьогодні нашу владу ».

Похожие статьи:

ЭкономикаКупюри в тисячу гривень поки не буде

ЭкономикаГривні в найближчі місяці світить зміцнення

ЭкономикаА чи будуть вам по кишені теперішні ціни?

ЭкономикаШвеція надасть Україні багатомільйонний кредит!

Теги: #гроші
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk