Дизельне паливо повинно коштувати 14-15 гривень за літр

4 августа 2015
4113 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9971.jpg

Нафта знову дешевшає. За даними Bloomberg, в липні «чорне золото» еталонної марки Brent втратило в ціні більше 15%.

А от ціни на українських АЗС знижуються не так динамічно. Якщо вірити статистиці «Консалтингової групи" А-95 "», минулого місяця бензин А-95 подешевшав усього на 3,5%. А дизельне паливо — і зовсім менш, ніж на 2%.

У таких випадках профільні експерти зазвичай говорять, що не варто чекати миттєвого ефекту від зниження ціни «бареля». Потрібно почекати від декількох тижнів до місяця. Що говорять спеціалісти у цій галузі?

Геннадій Рябцев

директор спеціальних проектів НТЦ «Психея»

Якщо в найближчі тижні гривня залишиться стабільною, а нафтові котирування втримаються в інтервалі $ 52-54 за барель, то бензин і дизельне паливо в Україні можуть подешевшати на 35-40 копійок.

Зараз є всі передумови для зниження роздрібних цін, як на бензин, так і на дизельне паливо. Нафтові котирування в Європі падають, а слідом за ними дешевшають і нафтопродукти. У тому числі ті, що завозяться в Україну. А таких — до 80%.

Але є не менш важливий чинник, який постійно стримує ціни на стелах. Це фінансові ризики. Оператори побоюються чергового обвалу гривні, закладаючи свої тривоги в роздрібні ціни.

А представники влади не те що не намагаються заспокоїти бізнес, а, навпаки, нервують його, наприклад заявами про фінансові проблеми і можливому технічному дефолту.

Сергій Куюн

директор «Консалтингової компанії« А-95 »

Цілком імовірно зниження цін у межах однієї гривні на літр.

З урахуванням нестабільності курсу гривні, важко робити якісь прогнози.

Звичайно, падіння цін на нафту — це хороша тенденція. За місяць вона втратила в ціні приблизно на 15%. З іншого боку, котирування нафтопродуктів знизилися не так істотно — всього на 3%. Україна ж закуповує не нафту, а нафтопродукти.

До того ж ціни на паливо сильно занижені, що пояснюється величезною часткою тіньового ринку — головним чином фальсифікату. Так, якщо розрахункові ціни на бензин А-95 на основі аналізу п'ятирічної ретроспективи повинні сьогодні становити не менше 22,5 гривні за літр, то за фактом вони дорівнюють 20,2 гривень за літр.

По дизельному паливу, тіньовий ринок якого менше, таке співвідношення дорівнює 19,6 гривень (прогноз) проти 19,2 гривень за літр по факту.

Прогнозувати щось в таких умовах дуже складно. Хоча безумовно, хороша зовнішня кон'юнктура створює передумови для зниження.

Олександр Сіренко

аналітик UPECO

Паливо повинне подешевшати, мінімум, на гривню.

До цього є всі передумови — дешевшає, як нафта, так і нафтопродукти в опті. Так, наприклад, якщо в першій декаді травня тонна дизельного палива коштувала $ 627, то в останніх числах липня котирування ресурсу повільно, але впевнено знизилося до $ 500 за тонну.

Взагалі, на мою думку, оператори могли б залишити ціни на бензин на колишньому рівні крім тих хто продає 22-23 гривень за літр. А от вартість дизельного палива знизити на 2-3 гривні за літр до 17 гривень. Його ціна зараз необґрунтовано завищена.

Сьогодні собівартість білоруського дизеля — 14-15 гривень за літр. А на наших заправках — 19-21 і більше. Це дуже дорого.

Що стосується бензину, то, думаю, в першу чергу буде дешевшати преміальний сегмент — ті мережі, які продають паливо у вищій ціновій категорії. І в процесі буде скорочений розліт між дорогими і дешевими пропозиціями.

Тези про нестабільну валюту нівелюються невеликим коридором (в межах 1-1,2 гривень) в рамках якого змінювалися валютні котирування за останні 3 місяці

Похожие статьи:

ОбществоЯк виїхати з Луганську?

НедвижимостьЗ 1 липня в Росії приблизно на 10% підвищать тарифи на послуги ЖКГ

Новости ЭкономикиУгода з Іраном опустить ціну нафти до $45 за барель - ЗМІ

ЭкономикаДорога Україна: скільки витратила влада за тиждень

ЭкономикаЦіна на бензин стрімко почне падати

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk