Дорога Україна: скільки витратила влада за тиждень

10 февраля 2015
4660 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article7267.jpg

«Публічний аудит» підрахував, скільки грошей витратили державні структури цього тижня, та на що саме пішли ці кошти. Також проаналізовано, які зміни сталися за минулий тиждень.

«Публічний аудит» продовжує започаткований щотижневий аналітичний огляд, в якому співставляється, у скільки обходиться робота Верховної Ради України й центральних органів виконавчої влади та які реальні результати їх діяльності.


Так, Кабінет Міністрів (вартість робочого тижня – 4,9 млн грн) встановив додаткові винагороди військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду в розмірі 100 % від посадового окладу, але не менше 3000 грн.

Крім цього, за успішне виконання бойового завдання, визначеного розпорядчим документом вищого органу військового управління (виплачується на з’єднання, окрему військову частину, установу) визначено винагороду від 121 800 грн (100 мінімальних заробітних плат) до 365 400 грн (300 мінімальних заробітних плат).

Також на цьому тижні Прем’єр-міністр у ході візиту до модульного містечка для тимчасово переміщених осіб в м. Запоріжжя пообіцяв дати вказівку провести інвентаризацію «всього недобудованого житла, всіх гуртожитків, всіх об’єктів нерухомості по країні, готовність яких – вище 80%. Після цього – знайти кошти з державного бюджету і добудувати таке житло, щоб розмістити на постійній основі людей, які виїхали через російських терористів».

«Загалом інвентаризацію провести нескладно, проблема може виникнути в зовсім іншому: об’єкти, що збудовані на 80 %, комусь належать, і питання в їх добудові не основне – спочатку потрібно знайти кошти для придбання того, що вже збудовано, визначити стан його готовності, вартість», – зазначає провідний аналітик «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський.

Прем’єр-міністр України доручив МВС провести розмову з представниками приватних охоронних підприємств щодо необхідності делегування їх працівників для охорони найбільш важливих об’єктів. «Питання в тому, яким чином та за чий рахунок здійснюватиметься оплата роботи таких працівників, яким чином вона тарифікуватиметься та яка ступінь відповідальності делегатів», – уточнює фахівець.

Міністерство інфраструктури України (вартість робочого тижня – 53, 2 млн грн). Набрав чинності наказ «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги». Відповідно до нього, тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України (внутрішнє, експортне, імпортне сполучення) проіндексовано на 30%, крім вугілля. Тарифи на перевезення вугілля – на 10 %, які в квітні буде проіндексовано ще на 18,2 %.

Як зазначає спеціаліст «Публічного аудиту», подорожчання складових структури собівартості перевезення ва цілому зрозуміле. Однак долати скорочення обсягів перевезення за рахунок індексації — підняття тарифів — це нововведення. «Зазвичай стимулювальні заходи мають спрямовуватися на збільшення обсягів перевезення. Натомість стягнення додаткової плати з СПД, які використовують послуги залізниці, призведе до пропорційного подорожчання всіх товарних позицій, які містять у своїй структурі витрати на транспортування залізничним транспортом», — зауважує він.

Міністерство аграрної політики та продовольства України (вартість робочого тижня –6,4 млн грн) ініціювало перед Урядом здійснення постачання борошна з Аграрного фонду в регіони для виготовлення хліба простих рецептур за цінами, значно нижчими, ніж ринкові. За повідомленням відомства, на сьогодні запаси Аграрного фонду є достатніми для упередження стрімкого зростання цін на соціальні сорти хліба. «У той час як обсяг експорту зернових зростає, ціни на ключовий продукт у товарному кошику кожного українця на внутрішньому ринку зростають. Так, за останні 12 місяців ціни на хліб у столиці зросли на 40 %. Збільшення обсягу зернових не вплинуло позитивно на обсяг валютної виручки, що надійшла в Україну, а от на незахищені верстви населення у зв’язку з підняттям цін — відчутно», — йдеться в аналітичному огляді «Публічного аудиту».

Міністерство фінансів України (витрати на апарат) (вартість робочого тижня відомства – 9,24 млн грн). Було розміщено ОВДП в іноземній валюті на суму $ 159,8 млн під 8,75 % річних та ОВДП у гривні на суму 23,7 млн грн під 16,7 % річних. До державного бюджету залучено 999,85 млрд грн. Тільки у зв’язку зі зміною політики НБУ в питанні визначення офіційного курсу менше ніж за тиждень бюджетна заборгованість у гривнях, за рахунок падіння курсу національної валюти, за цими цінними паперами зросла на 1,2 млрд грн.

Національний банк України (доходи та витрати затверджує Рада Банку) провів три останні аукціони з продажу валюти для визначення індикативного курсу. «Для того щоб зрозуміти безглуздість такого експерименту, НБУ витратив з міжнародних резервів $700 млн», – розповідає Андрій Вігірінський.

Минулого тижня також було повідомлено про припинення валютних інтервенцій – крім тих, забезпечують потреби НАК «Нафтогаз України» (у січні з міжнародних резервів на ці цілі витрачено $464 млн). «Уже в поточному році «Нафтогаз України» докапіталізовано на понад 30 млрд грн, валюту він купує з міжнародних резервів не за ринковими умовами. Тому економіка країни стала заручником монополіста, який і не намагається шукати інші шляхи вирішення власних фінансових питань, перекладаючи все на плечі державного бюджету», – зауважує незалежний аудитор.

Крім того НБУ оприлюднив попередні відомості щодо стану міжнародних резервів, які на 1 лютого 2015 року становлять $6 млрд 420 млн в еквіваленті. На думку «Публічного аудиту», відмова від індикативного курсу пов’язана насамперед з тим, що відсутні ресурси для його подальшого визначення. Повідомлення про припинення валютних інтервенцій свідчить про те, що регулятор фактично відпускає курс національної грошової одиниці у «вільне плавання», оскільки важелів для навіть ситуативного впливу на валютний ринок, задоволення попиту уже не залишилось.

НБУ на минулому тижні також підняв облікову ставку до 19,5 %. Відбувся черговий кількісний тендер із рефінансування банків, за результатами якого задоволено заявки 11-ти банків у сумі 400 млн грн за процентною ставкою в розмірі 19,50 % річних. «Якщо банки залучатимуть кошти в НБУ під вищий відсоток, відповідно і вартість кредитів у комерційних банках для населення пропорційно підвищиться, що зробить їх ще недоступнішими для населення», – говорить аудитор.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості (вартість робочого тижня відомства – 35,7 млн грн). На 50 $ знижено закупівельну ціни на газ у І кварталі 2015 року – тепер, за повідомленням представника Газпрому, вона становитиме 329 $ за 1000 куб. м. Втім, за експертною оцінкою «Публічного аудиту», зазначені зміни в ціні на газ не відобразяться на рівні тарифів для промислових споживачів та населення, оскільки повністю будуть поглинуті девальвацією гривні.

Крім цього, тенденція до зниження ціни на газ є позитивною та була б оптимістичною для України у випадку зрозумілих умов подальших поставок. Однак т. зв. «зимовий пакет» завершується в квітні 2015 року. Поряд з цим очільник Уряду зазначає, що літом у ПГС потрібно закачати якомога більше газу з Європи – можна припустити, що, незважаючи на падіння ціни, Україна не планує імпортувати природний газ із РФ протягом весни-осені 2015 року.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (вартість робочого тижня відомства – 1 млн грн) ухвалила рішення на період дії надзвичайного стану в енергетиці зменшити встановлені «зелені» тарифи: для підприємств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, введеними в експлуатацію по 31.03.2013 р. включно — на 20%; для підприємств, які виробляють електричну енергію з усіх інших альтернативних джерел енергії – на 10%. Зважаючи на незначну частку – 0,7%, в обсягах виробництва електроенергії в масштабах країни, на тарифах для промислових споживачів та населення це рішення не позначиться.

Укроп UA

Похожие статьи:

НедвижимостьЗ 1 липня в Росії приблизно на 10% підвищать тарифи на послуги ЖКГ

ЭкономикаДизельне паливо повинно коштувати 14-15 гривень за літр

Новости ЭкономикиУгода з Іраном опустить ціну нафти до $45 за барель - ЗМІ

ЭкономикаЦіна на бензин стрімко почне падати

ОбществоЯк виїхати з Луганську?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk