Дуже скоро українці почнуть платити податки по-європейськи

19 апреля 2015
4507 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8340.jpg

Згідно з вимогами Міжнародного валютного фонду, зазначеними у меморандумі співпраці МВФ з Україною, фіскальна політика України повинна бути піддана обов'язковому та невідкладному реформуванню. У загальній складності на розробку і впровадження нової моделі податкової системи, як зазначено в меморандумі, виділено 9 місяців, тобто, до січня 2016 року.

При цьому Олена Макеєва, заступник міністра економічного відомства України, стверджує, що оновлена система оподаткування буде представлена українцям вже до літа 2015 року.

У першу чергу зміни повинні відбутися в системі стягування боргів з оплати податків, а також вирішення різних податкових конфліктів. При цьому тепер органи фіскальної державної служби не будуть самі вирішувати, в які компанії їм за боргами звертатися.

За новими правилами, розглядатися, в першу чергу, повинні найбільш великі заборгованості й далі — у міру зменшення.

За словами заступника міністра економіки, державні чиновники спільно з представниками українського підприємництва намагаються розробити таку модель системи, яка буде вигідна і зручна як для держави, так і для платників податків. Макеєва пояснює, що автори пропонованих реформ прагнуть спростити систему сплати податків і зробити її максимально прозорою і доступною, що зможе мотивувати платників податків перестати приховувати свої доходи.

Така система, на переконання розробників, допоможе наповнити бюджет, перемогти корупцію в органах державної фіскальної служби, а також посприяє розвитку підприємництва в Україні.

Кілька проектів нових податкових систем вже розроблені. З 20 квітня 2015 року Міністерство фінансів України та цільова група Національної ради реформ почнуть проведення консультацій спільно з представниками бізнесу та експертами в економіці для створення оптимальної версії нової податкової системи в Україні.

Очікується, що оновлена система буде максимально наближена до європейського варіанту оподаткування.

Представники бізнес-сфери, в свою чергу, дуже позитивно сприймають ініціативу відкритих консультацій щодо створення фінальної редакції проекту. Вони переконані, що тільки враховуючи інтереси всіх сторін, які беруть участь у процесі, можна створити по-справжньому ефективну та прозору систему податків у країні.

Нагадаємо, вимога про оптимізацію роботи державних фіскальних служб, стало основною умовою для отримання фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду в рамках програми співпраці з Україною.

Перший транш згідно з цієї програми склав п'ять мільярдів доларів. Ці гроші, в основному, пішли на проведення реформ в сфері фінансів і енергетики країни.

Загальний кредит, що виділяється Фондом, повинен скласти 17,5 мільярда доларів. При цьому програма розширеного фінансування від МВФ розрахована на 4 роки, з виплатою більшої частини суми (десять мільярдів доларів) до кінця 2015 року.

Похожие статьи:

ЭкономикаУкраїнці масово оформляють субсидії

ОбществоВсе більше держав Шенгенської зони відмовляють українцям у візах

Новости УкраиныУкраїнці стали більше заробляти

Новости ОбществаПосилюється перевірка реєстрації українців за місцем проживання -Указ Президента

Новости в мире​Євросоюз додав до списку на санкції ще декількох українців

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети