Гривня знову починає падати

20 июня 2015
2804 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9251.jpg

Після майже двох місяців стабільності і ревальвації в Україні знову різко дешевшає гривня. Національний банк поспішив заявити про «тимчасовість» того, що відбувається. Хотілося б у це вірити. А ще те, що НБУ не наступить на граблі, які він досить активно топтав на початку року. На сьогодні причин для девальвації істотно менше, ніж півроку тому. Втім, менш серйозними вони від цього не стали.

На ринок викинуть мільярди вільної гривні

Крім того, Фонд гарантування розпочав виплати вкладникам Дельти і Надра. На ринок виплеснеться 13 млрд і 4 млрд гривень. Як думаєте, куди підуть всі ці гроші? Хтось оформить ще один депозит, але більшість захоче перевести гривню в долар. А зробити це можна лише на чорному ринку. А є попит — ростуть ціни.

Розбіжності політичної еліти

Тисне на психіку населення і жорстоко придушує віру в світле майбутнє близька майже неприхована боротьба прем'єрської і президентської вертикалей влади. Якщо за часів Ющенка — Тимошенко люди з цікавістю спостерігали за епопеєю розбіжностей настільки улюблених тоді лідерів, то сьогодні кожен думає вже не про процес, а про наслідки. У нашому випадку — намагається перевести вільну гривню у валюту. Щоб не пропала.

Наслідки «деолігархізації»

Окрема розмова — заявлена президентом Петром Порошенком деолігархізації: про те, що це буде, люди здогадувалися з перших же хвилин. Навіть на посаді голови держави, він не перестав бути в очах українцем олігархом. А ворон ворону, як відомо, або нічого не виклює, або з гілки прожене. Ось і почалося каркання і боротьба не просто за гілки — за великий ресурс, грошовий.

Спалах чи пожежа?

Сьогодні всі розуміють, що ще одних гойдалок з курсом по 30 населення владу не пробачить, та й економіка цього не витримає. Природно, різного роду спекулянти намагаються вичавити максимум з нинішньої невизначеності, але, сподіваюся, регулятор цього разу не дасть розгулятися ситуації. У разі втрати контролю, послаблення гривні потягне за собою інфляцію, а вона і так вже під 60%.

Похожие статьи:

ЭкономикаКурс Євро починає падати

Продукты питанияЦіни на молоко продовжують падіння

ЭкономикаЦіна на бензин стрімко почне падати

ОбществоЗа останні 22 роки населення України зменшилось на 9 мільйонів осіб

Образование и наукаНа землю впаде великий супутник

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети