В Україні скасували спецмита на іномарки

2 октября 2015
2181 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10485.jpg

В Україні на вимогу СОТ нарешті скасували спецмита на іномарки. Однак істотного здешевлення автомобілів експерти радять не чекати. Справа в тому, що наша країна в квітня 2013 року ввела на три роки спецмита на імпорт нових легкових авто незалежно від країни походження та експорту. Для машин з об'ємом бензинового двигуна 1 — 1,5 л вона склала 6,46%, з об'ємом 1,5 — 2,2 л — 12,95%.

— Відтоді Україна вже двічі знижувала ці ставки, — говорить гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко. — Перед скасуванням вони становили 2,15% для бензинових двигунів до 1,5 літра і 4,32% для машин з мотором від 1,5 до 2,2 літра.

Тобто зниження цін якщо і буде, то вельми символічним. А з нового року іномарки можуть істотно подорожчати. Справа в тому, що в Україні не можна буде завозити автомобілі з нормами токсичності нижче, ніж Євро-5.

— Європа вже перейшла на стандарт Євро-6, — пояснює Олег Назаренко. — Зараз там практично припинили виробництво авто з нормами Євро-5. Дотепер у ЄС виробляли авто з нормами Євро-4 для ряду третіх країн, у тому числі й України. Окремо залишати лінію для виробництва авто з нормами Євро-5 тільки для України ніхто не буде. А машини, які відповідають нормам Євро-6, істотно дорожчі.

Як кажуть експерти, для машин з бензиновим мотором введення нових норм не сильно вплине на їх ціну, а для дизельних моделей виробникам доведеться встановлювати додаткові системи очищення вихлопу, які суттєво здорожують машину. Деякі виробники і зовсім були змушені зняти популярні дизельні моделі з виробництва, так як вони не відповідають високим екологічним нормам.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети