В Україні скоро поміняють суддів

28 октября 2015
3198 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10796.jpg

Галузей права досить багато, і один суддя не може бути фахівцем в усіх його напрямках. Для цього часто і залучаються фахівці для участі в розгляді судових суперечок. Адже нюансів судової справи безліч, і суддям досить складно в них розібратися, що і затягує розгляд справи, і впливає на практику застосування тієї чи іншої норми закону.

Наприклад, можна взяти справи в інтелектуальній сфері. Але навіть ця галузь має безліч відгалужень. Як же вирішити цю проблему в глобальному масштабі, щоб поліпшити як якість розгляду справ, так і терміни їх розгляду. Судді теж про це замислюються і пропонують своє рішення — створення спеціалізованого суду. Звичайно, такий процес і передача в нього вже розглянутих справ займе не один місяць, проте чи можна сподіватися на позитивний результат таких реформ? І що краще робити для розгляду справ до створення патентних судів?

Можливо, простіше в кожному суді мати свого спеціалізованого суддю у цьому або іншому напрямку?

Як стало відомо ВРЕМЯ, 27 жовтня відбувся круглий стіл за участю юристів, представників органів влади і суддів. На даній зустрічі піднімалося питання створення спеціалізованого суду для розгляду справ у сфері захисту прав інтелектуальної власності.

Один з учасників заходу підкреслив, що справи у сфері захисту прав інтелектуальної власності часто потребують спеціалізованої експертизи, і створення спеціалізованого суду за рахунок розгляду «простих» питань суддями без залучення експертів заощадить час розгляду справи.

Начальник відділу організації захисту прав і розгляду заперечень громадян ДП «Український інститут інтелектуальної власності» Микола Потоцький зауважив, що відомство відстоює послідовну позицію, виступаючи «за» створення спеціалізованого суду з питань захисту прав інтелектуальної власності. Грунт для створення спецсуду в українських судах вже є — це поглиблена спеціалізація суддів.

Підтримав створення Патентного суду і голова Вищого господарського суду України Богдан Львів.

Можливо, незабаром, прийшовши до суду з позовом про захист авторських прав, ми зможемо спілкуватися з суддею, який знає всі тонкощі інтелектуальної сфери і зрозуміє нас з півслова.

Похожие статьи:

ОбществоПреобразователи частоты от "Delta Electronics"

Политические статьиПрокурорські попрацюють контрольними

IT-Технологии«Яндекс» відкрив свій офіс у Шанхаї

Образование и наукаСферу Дайсона знайдено в космосі

Здоровье и медицинаЧи потрібне спортивне харчування початківцям?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети