Взяти кредит тепер не так легко

7 ноября 2015
2170 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10951.jpg

Нові правила розрахунку кредитного ризику, які розробив НБУ, ускладнять отримання банківських кредитів.

Банки почнуть вимагати більше документів і будуть їх довше розглядати, а в підсумку стануть частіше відмовляти у виділенні коштів. Нові вимоги запрацюють з 1 квітня 2016 р (у цю п'ятницю НБУ буде інструктувати банкірів).

Більшості банків буде непросто відразу виконати вимоги нового документа НБУ — на підготовку потрібно від 2 до 6 місяців: проект Положення «Про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями». Їм вводиться ряд нових індексів і понять, з якими ще не стикалися наші банки.

Це, наприклад, «втрати при дефолті» (LGD) — коефіцієнт розміру кредитного ризику, що відображає рівень втрат внаслідок дефолту боржника. Або «ймовірність дефолту» — коефіцієнт розрахунку розміру кредитного ризику, що відображає ймовірність припинення виконання боржником своїх зобов'язань.

При розрахунку всіх цих індексів фінансисти будуть збирати всю інформацію не тільки про діяльність компанії або людини і його доходи, а також про галузі, в яких вони працюють, але ще і враховувати всі їх зобов'язання. Не тільки кредити, які позичальник взяв в інших банках, але ще і його базові витрати.

Наприклад, кредитор з'ясував, чи має людина власну нерухомість або орендує житло, і якщо він знімає квартиру, то в кредитний ризик буде закладається не просто ці витрати, а й імовірність подорожчання оренди під час виплати кредиту.

Новий підхід при розрахунку ризиків повинен захистити фінустанови в майбутньому. «Завдання банку — зібрати максимум інформації та проаналізувати всі ризики, які хоча б теоретично в майбутньому зможуть вилитися в прострочення за кредитом або в його невиплату.

Похожие статьи:

Новости УкраиныВ НБУ считают ситуацию с валютой в Украине, управляемой

ОбществоЭксперты рассказали, что влияет на девальвацию гривны

Новости БизнесаНБУ заборонив продаж валюти для інвестицій за кордон та дострокового погашення кредитів

Новости ПолитикиКабмін прогнозує зростання резервів НБУ до 24 мільярдів

Новости УкраиныНацбанк України вперше за півтора року знизив курс гривні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети