Зростання долара неминуче

5 мая 2015
4266 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8535.jpg

Після 9-ти місяців безперервного зміцнення проти інших валют, «зелений» зупинився в квітні, а його індекс впав на 4%.

Однак багато експертів переконані, що недавній розпродаж долара — всього лише корекція, і попереду нас чекає продовження зростання.

Імпульси, які штовхали валюту вгору, залишаються в силі. Економіка США все ще випереджає інші світові економіки, а ФРС має намір почати посилення монетарної політики, тоді як ЄЦБ і Банк Японії — її пом'якшують, намагаючись оживити мляве зростання. Ці відмінності припускають, що продовження зміцнення долара має істотний потенціал.

«Пік в останніх двох великих доларових циклах наступав в 1985 і 2002 роках, через 6 і 13 місяців після того, як ставка по федеральних фондах досягала максимуму і починала знижуватися», — зазначає Алан Раскін, головний валютний стратег Deutsche Bank.

«Факти, які підтверджують, що слабке зростання ВВП в першому кварталі дійсно було тимчасовим, стануть очевидні в найближчі місяці, зміцнивши очікування, що ФРС почне підвищення ставок у вересні», — впевнені стратегічні фахівці банку Токіо Міцубісі, які вважають, що євро послабиться нижче паритету проти долара до першого кварталу 2016, до позначки 0,96.

Однак оптимісти вже розрізняють ознаки відновлення в економічних даних. «Другий мінімальний з 1970-го показник тижневих заявок з безробіття свідчить про те, що ринок праці перебуває у відмінній формі, що б там не відбувалося в економіці», — зазначає Кіт Джукс, старший валютний стратег Societe Generale.

Економісти очікують побачити нові ознаки поліпшення в п'ятничному звіті по зайнятості поза сільськогосподарським сектором за квітень, після того, як у березні з'явилося всього 126,000 нових робочих місць.

«Для відродження імпульсу зростання долара, необхідно побачити солідне відновлення зайнятості», — стверджує Кеті Лайен, керуючий директор BK Asset Маnagement.

Для того, щоб долар відновив своє зростання, потрібна підтримка очікувань нормалізації монетарної політики. ФРС побоюється робити які-небудь попередні заяви, до підвищення ставок, тому що не хоче зіткнутися з наслідками, які проявляться в доларі, облігаціях та акціях ще до того, як почнеться жорсткість », — упевнений Стівен Інгландер, глава підрозділу валютної стратегії Citigroup.

І, коли ФРС, нарешті, підвищить ставки, долар стане ще більш привабливим.

«Навіть мінімальна жорсткість монетарної політики центробанком, скажімо, на 200 б.п., сприятиме зростанню долара, так як його короткострокова прибутковість буде найвищою з G10, після новозеландської валюти!» — Пише Раскін.

Тим не менш, остання позиційна статистика показує, що хедж-фонди та інші великі спекулянти скоротили свої позиції до $ 35 млрд, мінімуму з вересня 2014 року, повідомляє Scotiabank.

Похожие статьи:

Новости ЭкономикиЧерез тиждень зарплати українців можуть зменшатись - експерт

Здоровье и медицинаУ США безперервно зростає кількість близнюків

Новости ЭкономикиРоссия передумала развивать экономику Крыма

Новости ЭкономикиСвітовий банк покращив прогноз щодо глобальної економіки

ЭкономикаУкраїнська економіка починає рости

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk