​Комарі стали небезпечнішими

8 июня 2015
4047 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article9038.jpg

Напевно, багато хто звернув увагу на те, що останнім часом комарі стали докучати громадянам не тільки жарким літом, але і навесні, а часом і взимку… Причому навіть перевірені засоби кшталт спеціальних лосьйонів і хімікатів далеко не завжди виявляються ефективними проти летючої нечисті. У чому причина?

Вчені з США та Канади провели дослідження, результати якого були опубліковані в канадському журналі «Записки національної академії наук». Виявилося, за останні п'ять років популяція комарів перенесла генетичну мутацію, викликану… глобальним потеплінням! У зв'язку зі зміною кліматичних умов комарі стали пізніше впадати в зимову сплячку і, відповідно, збільшився період їх активності.

Зрозуміло, усі біологічні організми на Землі, так чи інакше, реагують на зміни клімату. Але комарі — вигляд у якомусь сенсі унікальний. Справа в тому, що вони — чи не найдавніші мешканці нашої планети. Саме з останків цих комах, що жили 300 млн. років тому, утворилися підземні поклади нафти і газу.

Можливо, в силу невідомих поки факторів, комарине плем'я навчилося адаптуватися до навколишнього середовища набагато швидше, ніж багато інших біологічних видів, причому адаптація відбувається на рівні ДНК. Чим це може обернутися для людства в подальшому?

Еколог Лайен Кохран-Стафіра з університету Святого Хав'єра вважає, що у зв'язку з пристосуванням комарів до змін клімату «деякі вірусні хвороби, які переносяться комахами, наприклад комарами, розширюють свої території на північ. Північні зими стали м'якшими, і комахи тепер можуть їх витримати».

Комарі стійкі до багатьох несприятливих біологічних і екологічних факторів, наприклад, до інфекцій. Що не заважає їм залишатися шляхом поширення цих інфекцій.

В першу чергу мова йде про малярію. І тут спробувала прийти на допомогу наука. Кілька років тому співробітники лондонського Імперського Коледжу вивели породу генетично модифікованих комарів, позбавлених здатності переносити вірус малярії.

Партію піддослідних комах, яких завдали генні «мітки», схрестили з звичайними комарами. На жаль, вже у 16-му поколінні позначені гени зникли. Генетичне втручання не дало результату.

А медики з коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку виявили, що не тільки малярійні комарі можуть виявитися небезпечними для людини. Звичайні представники цього виду комах, які є переносниками грибкової інфекції Brachiola algerae, яка здатна потрапити в людський організм через шкірний покрив. Причому через укуси інфекція не передається. Щоб заразитися, треба розчавити комара прямо на собі і розмазати його по шкірі. Тому лікарі рекомендують не прибивати комарів, а відганяти їх від себе.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаКартопля небезпечна для життя

ОбществоНайбожевільніші роботи на світі

ОбществоВ Китаї дівчина з'їла столову ложку

Здоровье и медицинаЯк дізнатись, чи в тебе апендицит?

Здоровье и медицинаЗ стін лабораторій просочились комахи-"вбивці", здатні заразити нас смертельними вірусами або викликати необоротну мутацію

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети