Благодійний фонд провів на Харківщині 127 безкоштовних медоглядів

29 октября 2017
1455 просмотров Голосов: 0 Автор:Александр Литвинеску
article16237.jpg

Протягом року Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організував у сільській місцевості 127 виїзних медоглядів, під час яких населення регіону безкоштовно отримало майже 36 тисяч медичних послуг.   

Діагностично-консультаційна допомога надається селянам в рамках доброчинної програми «Медицина Харківщини для людей». За ініціативи Фонду у селах області проводяться виїзні медогляди за участі висококваліфікованих лікарів-волонтерів. Кожна бригада медиків забезпечена одноразовими витратними матеріалами і апаратурою, що дозволяє їм прямо на місці знімати електрокардіограми, проводити ультразвукове обстеження, вимірювати очний і артеріальний тиск, робити експрес-тести на визначення рівня цукру у крові. Усі медичні послуги надаються безкоштовно.

 «Дуже потрібні такі медогляди, дуже! Бо лікарі з району приїжджають рідко, а завдяки Благодійному фонду у людей є можливість пройти за місцем проживання невропатолога, окуліста, гінеколога, кардіолога, зробити ЕКГ, ультразвукове дослідження. Селяни дуже задоволені», — каже фельдшер Ніна Сердюк з села Олександрівка Близнюківського району.

Цього року медичні бригади Фонду працювали в області з квітня по жовтень. За цей час вони об’їздили 127 сіл у різних куточках Харківщини, де на базі місцевих фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторій обстежували людей. В ході благодійних медоглядів лікарі надали сільським жителям 35 743 медичні послуги.  

«Ті слова вдячності, якими селяни проводжають наших медиків після кожного медогляду, – це найкраща оцінка роботи Фонду і зокрема його програми «Медицина Харківщини для людей». За три роки лікарі-волонтери об’їздили сотні сіл, обстежили тисячі людей, і багатьом з них вчасно встановлений діагноз дозволив зберегти здоров’я, а декому – навіть життя. Адже коли захворювання виявлено на ранній стадії, його і простіше, і дешевше лікувати, а шанси на одужання максимальні», — зазначає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Позитивний ефект від медоглядів відзначають і самі лікарі. У 2015 році, коли почалася реалізація програми «Медицина Харківщини для людей», спеціалісти часто діагностували у селян захворювання, про які ті навіть гадки не мали. Зараз ситуація змінилася: цього року кількість патологій, виявлених вперше, суттєво зменшилася. 

«Моє загальне враження – люди стали більш обстеженими, і зокрема завдяки нашому Фонду, тому що ми їздимо по селах вже три роки, десь бували по 2-3 рази. І нам самим вже легше працювати, я можу, дивлячись на попередні медичні висновки, простежити динаміку, побачити, які зміни відбулися», — розповідає спеціаліст з ультразвукової діагностики.

В рамках програми «Медицина Харківщини для людей» Фонд закупив 500 доз вакцини БЦЖ виробництва Польщі. Дефіцитний препарат було передано медичним закладам п’яти районів області. Також за сприяння Фонду чотири районні лікарні – Первомайська, Барвінківська, Валківська та Близнюківська – отримали від Канади високотехнологічні реанімобілі.

Похожие статьи:

ОбществоЮристи Фонду соціального розвитку безкоштовно консультують селян

ОбществоФонд став одним зі спонсорів ФК «Металіст 1925»

ОбществоКанада налагоджує співпрацю з районами Харківщини

Здоровье и медицина65 тисяч медичних послуг надав Фонд соціального розвитку жителям області

ОбществоНа Первомайщині відкрився будинок для людей похилого віку

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети