Дерева рятують нам життя

23 июля 2015
2118 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9777.jpg

Вчені Центру досліджень епідеміології навколишнього середовища (CREAL) в Барселоні з'ясували, що діти, які виросли в сприятливих екологічних умовах серед великої кількості зелені, мають більш розвинену увагу і кращу пам'ять.

Останнім часом все частіше проводяться дослідження з вивчення впливу природи, зокрема дерев, на здоров'я людини. Нещодавно вчені провели експеримент в Канаді: вони підрахували кількість дерев на території Великого Торонто (агломерації, що включає в себе Торонто і чотири сусідніх з містом округи), потім зіставили його з чисельністю населення цієї місцевості і проаналізували стан здоров'я кожної людини. В результаті виявилося, що люди, що проживають в містах з великим насадженням дерев, менше схильні до захворювань і набагато рідше звертаються за медичною допомогою.

«Люди дуже зневажливо ставляться до переваг навколишнього середовища, — говорить професор психології університету Чикаго Марк Г. Берман, який був безпосереднім учасником дослідження. — Я займаюся питанням фізичного впливу навколишнього середовища на мозок і поведінку людини ».

У 1984 році американський біолог Е. О. Вілсон опублікував книгу «Біофілія », в якій висунув гіпотезу про єдність всіх живих істот. За його словами, людина інстинктивно прагне бути разом з іншими живими організмами. «Чому люди постійно носять квіти до лікарні? Невже це просто красивий жест? Я вважаю, що сенс цієї дії полягає в життєстверджуючому ефекті », — вважає професор Стефан Р. Келлерт, співредактор Вілсона.

Дерева здатні робити повітря чистішим, усуваючи 6 найвідоміших забруднювачів атмосферного повітря: приземний озон, тверді частки, чадний газ, оксиди азоту, діоксид сірки і свинець. Одне дерево здатне поглинати до 4,5 кг різних забруднювачів на рік. За підрахунками співробітників Лісової служби США (US Forest Service), дерева зберігають понад 850 людських життів на рік і запобігають 670 000 випадків зараження гострими респіраторними вірусними інфекціями.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаМузика позитивно впливає на наше здоров'я

Здоровье и медицинаЯка користь від порнофільмів?

Здоровье и медицина7 здорових продуктів, які можуть зробити вас товстими

Здоровье и медицинаЧи корисно вживати алкоголь

Здоровье и медицинаПолуниця не тільки смачна, а й корисна

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети