Як навчитись менше потіти?

12 июля 2015
3393 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9604.jpg

Піт — це спосіб, з допомогою якого наш організм охолоджується. У спекотну погоду ми потіємо активніше, так як наша шкіра реагує на підвищення температури і включається механізм активного охолодження. А під час тренувань заливає в прямому сенсі слова так, що очі починає пекти. Частково наша пітливість залежить від наших генетичних даних. І все ж є способи, які допоможуть хоча б трохи прикрутити кран!

Генетика — не вирок, і люди можуть розвивати те, що їм дісталося у спадок. Те ж саме стосується і потових залоз. Наприклад, у людей, які в дитинстві активно займалися спортом, вони розвинені краще, ніж у тих, хто віддавав перевагу більш спокійним заняттям. Якщо ви відноситеся до другої категорії, є способи зменшити пітливість і зробити літні тренування більш приємними.

Потові залози беруть участь у регуляції температури тіла. На виділення одного літра поту витрачається 2 436 кДж, в результаті чого організм охолоджується. При низькій температурі навколишнього середовища потовиділення різко зменшується. При насиченні повітря водяними парами випаровування води з поверхні шкіри припиняється.

Зменшіть навантаження

Коли ми докладаємо великі зусилля для виконання вправ, наша щитовидна залоза починає виділяти більше гормонів, які допомагають роботі м'язів. Чим вище навантаження, тим сильніше ви потієте, так що єдиний вихід в цьому випадку — зменшити обороти і переглянути свій план тренувань, так як навантаження на тіло і на серцево-судинну систему у спекотну погоду завжди сильніше, ніж при тих же зусиллях, але більш низькій температурі.

Якщо це відбувається на постійній основі, можливо, потрібно звернутися до лікаря і обстежити щитовидну залозу.

Змініть меню

Іноді зайва пітливість пов'язана з вашим раціоном. Наприклад, вино, гостра та гаряча їжа, кава, солодкі газовані напої стимулюють виділення поту. Ви можете завести журнал харчування і відзначати свій стан під час тренувань. Можливо, таким чином ви зможете обчислити інші продукти, які змушують вас втрачати дорогоцінну вологу інтенсивніше.

Підберіть правильний антиперспірант

Ще один простий спосіб зменшити пітливість — знайти свій ідеальний антиперспірант! Бажано, щоб він був практично без запаху, так як наносити його можна не тільки на пахвові западини, але і на інші місця підвищеної пітливості. Зробити це краще в такому режимі: один раз на ніч, перед сном, і другий раз вранці, для надійності. Для більш чутливих місць можна зробити водний розчин соди і протерти ним проблемні зони (наприклад, під грудьми). Харчова сода є відмінним антибактеріальним і протизапальним засобом!

Привчіть тіло до спеки

Ще один спосіб — привчити своє тіло до спеки. Відвідуйте кілька разів в тиждень сауну, яка допоможе вашому тілу адаптуватися до спеки. На адаптацію може піти кілька тижнів, але це того варто!

Змініть одяг

І останнє, але не менш важливе — завжди вибирайте правильний спортивний одяг! Він повинен бути виготовлений із спеціально розроблених синтетичних тканин, які будуть відводити вологу від тіла, давати йому можливість дихати.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаЧому людина так сильно потіє?

Здоровье и медицинаЧим корисний секс?

Здоровье и медицинаРясне потовиділення вночі? Бігом до лікаря!

Здоровье и медицинаСтрес може зіпсувати вам шкіру

Здоровье и медицинаЩо потрібно знати про потовиділення?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети