Як позбутись шкідливих звичок

10 мая 2015
5679 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8584.jpg

У кожного з нас є пара-трійка поганих звичок, з якими ми не проти розлучитися, проте зробити це не так-то просто. Якщо серед ваших поганих звичок числиться лихослів'я, марнотратство, прокрастинація або щось ще, то ось вам десять підказок, які дозволять піти від негативних моделей поведінки.

1. Карайте себе за кожне порушення

Зробивши погану звичку ще більш неприємною, можна викорінити її повністю. Гроші — це серйозний мотиватор, так що можете використовувати метод «банки обіцянок», або просто платити своїм друзям якусь суму кожен раз, коли вони помітять, що ви потураєте звичкою, від якої збиралися позбутися. Це може працювати і в зворотному напрямку: почніть заохочувати себе за кожну перемогу над поганою звичкою, і робіть це кожен день.

2. Розберіться, що є причиною поганої звички

Розуміння, як саме ми приймаємо рішення, — це ключ до позбавлення від усіх видів поганих звичок. Часто ми потураємо цим звичкам, навіть не усвідомлюючи цього. Існує п'ять шаблонів поведінки, супутніх поганим звичкам, і обізнаність про них допоможе швидше зрозуміти, що за ними стоїть.

3. Просувайтеся повільно, і міняйтеся потроху

Формування нових звичок вимагає часу і зусиль, але позбутися старих звичок ще складніше. Так що будьте терплячі по відношенню до себе і, замість того щоб міняти все і відразу, спробуйте сконцентруватися на якійсь одній поганій звичці і на маленьких кроках, які ви можете зробити, для того щоб обдурити свою «внутрішню печерну людину».

Якщо мова про їжу і дієту, то можна, наприклад, внести незначні зміни: відмовитися від одного шматочка цукру або почати додавати до кави вершки з пониженим вмістом жиру. Все це в довгостроковій перспективі може принести свої плоди.

4. Перш ніж діяти, подумайте місяць про свою погану звичку

Ймовірно, вам не терпиться позбутися своєї звички прямо зараз, але як згадувалося вище, на це потрібен час. Перш ніж починати міняти звички, має сенс ретельно подумати про це протягом місяця. Сформулюйте список причин, по яких ви хочете позбутися звички, записуйте кожен раз, коли виявляєте, що знову це робите. Після такої попередньої підготовки впоратися з поганою звичкою буде набагато легше.

5. Нагадуйте майбутньому собі про боротьбу з поганими звичками

Навіть якщо наші наміри найкращі, ми все одно починаємо потурати поганим звичкам, як тільки вичерпується наша сила волі. Наприклад, ви можете пообіцяти собі випити тільки дві стопки під час зустрічі з друзями, але негайно забуваєте цю обіцянку, як тільки опиняєтеся в барі. Спробуйте частіше нагадувати собі про свої обіцянки в хвилини слабкості.

6. Змініть обстановку

Якщо ви в одному і тому ж місці завжди робите одне і те ж, то навколишнє оточення поступово стає тригером для шкідливої звички, причому іноді помітити цей тригер неймовірно важко. Коли ви виходите перекурити на автостоянку біля офісу, то стоянка може стати сигналом дістати сигарету. Постарайтеся внести невеликі зміни в те, що вас оточує. Може допомогти також 20-секундне правило: замість того щоб потурати шкідливою звичкою одразу, зачекайте секунд 20. Наприклад, пересуньте всю шкідливу їжу в дальній кут холодильника.

7. Тренуйтеся позбавлятися від поганих звичок

Людина на ім'я Адам Дачіс використовував веб-камеру для того, щоб позбутися поганих звичок. Він щодня робив відеозапис, в якому розповідав усім бажаючим, чому він хоче позбутися тієї чи іншої звички. З часом він зміг позбутися звички гризти нігті і від деяких інших. Можливо, спочатку це здається трохи дивним, але це може спрацювати і у вашому випадку.

8. Привчіть себе думати про свої погані звички по-іншому

Навіть якщо ми ненавидимо те, що робимо, — наприклад, куримо або гриземо нігті — ми, як правило, все одно продовжуємо це робити. Тому що це дає нам якесь задоволення або психологічну винагороду.

З'ясуйте, які позитивні думки у вас виникають, коли ви потураєте своїми поганими звичками, і переосмисліть їх, нагадавши собі про погані наслідки своїх звичок. Іншими словами, в даному випадку буде дуже корисно думати як «Хейтер».

Похожие статьи:

Здоровье и медицина10 порад тим, хто кидає палити

Здоровье и медицина10 хитрощів, що допомагають запобігти старінню

ОбществоЯк вести сімейний бюджет при нерегулярному заробітку?

Здоровье и медицинаАлкоголь і спорт: чи можна поєднувати?

Общество7 одкровень бізнесменів: що вас може очікувати?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk