Як виявити у себе рак?

12 сентября 2015
5223 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10294.jpg

Багатьом здається, що ці «дзвіночки» абсолютно несуттєві і нічого не значать, і, на жаль, обманюються.

Насправді, це попереджувальні сигнали, які подає вам ваше тіло: агов, любий, у нас далеко не все гаразд, біжи до лікаря!

Британські вчені на основі опитування майже двох тисяч осіб, хворих на рак, склали список з сімнадцяти симптомів, яких турбували цих людей на початковій стадії раку. Потім з цих 17 симптомів фахівці виокремили десять основних.

Ось вони:

Після випадкового удару шишка або синяк не зникає протягом декількох тижнів. Або навіть з часом тільки зростає. Вистачить вичікувати: пройде — не пройде? Терміново до лікаря! У вищезгаданому дослідженні британських медиків майже 18 відсотків людей зізналися, що у них на тілі було новоутворення невідомого походження, при цьому 77 відсотків із них думали, що це — нічого серйозного.

З'явилися кашель і захриплість, хоча сезон простудних захворювань ще не настав. Якщо такі симптоми тривають довше двох тижнів, насторожитеся. Особливо якщо з'явилася тривала хрипота — це вже нагадує симптоми раку легенів або раку горла. Також будь-який кашель або захриплість, які не проходять після прийому лікарських препаратів, теж є вагомою причиною, щоб відвідати лікаря.

Зміни у травленні та екскреції (виведення з організму речовин, що утворилися в процесі метаболізму). У британському дослідженні вісімнадцять відсотків пацієнтів сказали, що вони відзначали зміни у травленні (змінювалися частота прийому їжі, переваги в їжі, змінився стілець). Зрозуміло, що такі зміни можуть бути пов'язані з вживання певних продуктів або прийому ліків, але все ж краще перевірити, тому що такі зміни можуть бути ознакою у тому числі і раку товстої кишки.

Зміни активності сечового міхура. Проблеми з сечовипусканням, на думку експертів, один з найбільш недооцінених симптомів раку. Кров у сечі, часте сечовипускання, хворобливе сечовипускання — все це повинно стати причиною негайно відправитися в кабінет лікаря.

Нез'ясовна біль. Тривала біль у будь-якій частині тіла означає щось нехороше. А у випадку онкології, за даними Американського товариства раку, тривалий біль характерний для раку кісток, або ж поширення пухлини. Тим не менше, тільки сорок відсотків онкохворих, що зіткнулися з такою проблемою, на початковому етапі її розвитку думали, що це щось несерйозне.

Постійний біль в шиї. Особливо якщо це проявляється при поворотах голови, або ж біль, який не проходить — це може бути ознакою раку гортані або горла. Тим часом, майже вісімдесят відсотків людей спочатку думали, що все це дрібниці.

Безпричинна втрата ваги. За даними Американського товариства раку, безпричинна втрата ваги на більш ніж п'ять кілограмів часто є одним з перших «дзвіночків» раку. Зокрема, це може бути одним з попереджувальних симптомів раку стравоходу, підшлункової залози, шлунка або легенів.

Проблеми з ковтанням. Ще один з симптомів, які ви не повинні недооцінювати. І хоча це часто може бути просто показником проблем, що виникли на нервовому грунті, нерідко може стати симптомом і раку стравоходу, шлунка або горла.

Кровотеча. Кашель з кров'ю може бути ознакою раку легенів. Кров в калі — може вказати на рак товстої або прямої кишки. Будь-яка незрозуміла тривала кровотеча має стати для вас причиною негайно записатися до лікаря.

Зміни шкіри. Сім відсотків респондентів британського дослідження заявили, що в якийсь момент помітили зміни шкіри, але тільки половина з них звернулися за медичною допомогою. Решта респондентів не сприйняли зміни епідермісу як серйозний або істотний сигнал. І даремно, тому що рак шкіри на ранній стадії в більшості випадків піддається лікуванню.

Похожие статьи:

ПроисшествияУкраинские паспорта в Крыму забирают или рвут

Новости УкраиныЩодня в Україні від раку помирають 239 людей - Бахтеєва

Новости КультурыУ Жанны Фриске - рак!

Новости о ЗдоровьеВитамин убивающий Рак

Здоровье и медицинаЕда и вода из пластиковой посуды приводит к раку

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети