Музика позитивно впливає на наше здоров'я

9 июня 2015
2950 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9064.jpg

Прослуховування музики, безумовно, може відбитися на нашому настрої, але як це може вплинути на здоров'я? Пітер Слайт (Peter Sleight), науковий співробітник Оксфордського університету (University of Oxford), представив результати 20-річних пошуків, які вказують на те, що музичні фрази, які повторюються здатні вплинути на частоту серцевих скорочень. Таким чином, прослуховування музичних композицій потенційно може використовуватися в якості одного з методів терапії серцево-судинних патологій.

В ході одного з досліджень для перевірки впливу на серцево-судинну систему різних творів вчені запропонували 12 студентам-медикам і 12 музикантам консерваторій прослухати 6 різних стилів музики у випадковому порядку за допомогою навушників. В ході експерименту вчені проаналізували реакцію серцево-судинної системи учасників на кожну з композицій, включаючи вимірювання частоти серцевих скорочень і рівня артеріального тиску.

В результаті було встановлено, що відповіді серцево-судинної системи на 6 різних музичних стилів були схожі між учасниками, незважаючи на відмінності в індивідуальних музичних уподобаннях. При цьому серед музикантів консерваторії були отримані найбільш сильні відповіді з боку серцево-судинної системи на прослуховування музики. Так, учасники мали однакову реакцію на заспокійливу музику, яка сприяла стабілізації їх серцево-судинної системи, наприклад, зниження частоти серцевих скорочень.

За словами вчених, добре відомо, що стрес може грати певну роль в розвитку серцево-судинних захворювань, тому заспокійливий ефект музики може мати певний потенціал в якості одного з методів терапії таких патологій. Проте необхідні додаткові дослідження для оцінки використання музичної терапії, незважаючи на наявність попередніх обнадійливих результатів.

Похожие статьи:

Женский разделКожного дня потрібно задумувати 3 важливих справи

IT-ТехнологииRutracker погодився видалити з сайту приблизно 5 млн аудіозаписів

IT-ТехнологииУ Facebook з'явиться музика

ОбществоКім Чен Ин заборонив слухати пісні з чорного списку

Образование и наукаМузика має свою історію

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети