Шампуні можуть викликати у нас рак

8 декабря 2015
2085 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11288.jpg

Американські вчені з Університету Каліфорнії висунули теорію про те, що між використанням шампунів і раком молочної залози є зв'язок.

Дослідники вважають, що розвитку онкології можуть сприяти використовувані в шампунях консерванти — парабени. При цьому дані хімікати широко застосовуються і у виробництві інших товарів для догляду за обличчям і тілом.

  Автори нового дослідження прийшли до твердження, що парабени здатні виробляти той же ефект, що і деякі гормони, викликаючи розвиток тих же патологій, які провокуються анормальною гормональною активністю.

«Парабени можуть діяти подібно естрогенам і матиме наслідки, пов'язані з розвитком хвороб, які перебувають під впливом естрогенів», — заявили фахівці.  

 

На думку вчених, потрапляючи в організм, ці хімічні речовини надають стимулюючу дію на рецептори естрогенів, а також на гормон естрадіол. Саме активність естрадіолу і суміжних естрогенів лікарі пов'язують з підвищеним ризиком розвитку онкології, зокрема, раку молочної залози, а також репродуктивних патологій — ймовірність такого зв'язку вже не раз підтверджувалася дослідженнями.  

 

Крім того, вчені вважають, що парабени можуть взаємодіяти і з іншими типами сигнальних молекул у клітинах, що також збільшує ризик розвитку раку молочної залози.   Відзначимо, що з боку виробників засобів гігієни та косметики раніше звучали запевнення про те, що рівень парабенів в їх продукції занадто незначний, щоб грати провідну роль у виникненні раку. Проте, вивчивши в новій роботі зв'язок між раковими клітинами молочної залози з двома типами рецепторів, автори роботи заявили, що парабени можуть діяти досить активно навіть при більш низьких дозах.  

«Парабени, як відомо, імітують ефекти естрогенів в клітинах раку молочної залози, але деякі вважають їх вплив занадто слабким, щоб заподіяти шкоду. Однак коли парабени поєднуються з іншими агентами, їх вплив може посилюватися.

Існуючі тести на хімічну безпеку, які вимірюють вплив хімічних речовин на клітини людини, лише розглядають вплив парабенів в ізоляції і не беруть до уваги, що парабени можуть взаємодіяти з іншими типами сигнальних молекул у клітинах, збільшуючи ризик розвитку раку молочної залози », — зазначили вчені ,

Похожие статьи:

Женский разделПравильный уход за сухими волосами

Здоровье и медицинаЕда и вода из пластиковой посуды приводит к раку

Новости УкраиныЩодня в Україні від раку помирають 239 людей - Бахтеєва

ПроисшествияУкраинские паспорта в Крыму забирают или рвут

Женский разделНовинка Irene Bukur - Шампунь Капиллярный

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети