Сон більше восьми годин підвищує ризик ранньої смерті на 30%

30 марта 2015
1976 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8015.jpg

Дорослі, які регулярно сплять більше восьми годин на добу, мають на 30% вищі шанси померти раніше покладеного терміну, ніж ті, хто спить рекомендовані сім-вісім годин. До такого висновку прийшли британські вчені з Уорікського університету, які досліджували зв'язок між кількістю проведеного у сні часу і тривалістю життя.

В експерименті, який тривав десять років, взяло участь більше мільйона людей. Кожному випробуваному було поставлено питання про виділюваному їм часу на сон. Виявилося, що любителі довго спати більш схильні до депресії, серцевих захворювань і цукрового діабету.

Спеціаліст з серцево-судинними захворюванням Уоркінского університету Франка Каппучіо зробив висновок, що люди, які регулярно сплять більше восьми годин, мають на 30% більше шансів померти раніше часу. У той же час вчені відзначають, що до укорочення життя може призвести і звичка спати менше шести годин на добу: ризик померти в цьому випадку підвищується на 12%.

«Середньостатистичний дорослий в сучасному світі спить приблизно сім годин на добу. Можливо, частково це обумовлено тим, що така тривалість природна для людського мозку », — вважає Грегг Джейкобс з Центру вивчення розладів сну при Массачусетському університеті.

Цікаво, що, згідно з приписами Міністерства охорони здоров'я, праці і добробуту Японії, вже з 25 років людині достатньо 7 годин сну на добу, з 45 років — 6,5 години, а після 65 років — всього 6 годин.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаЯк боротись із безсонням?!

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети