У Польщу проникнув страшний вірус

16 октября 2015
1672 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10635.jpg

Ветеринарні лікарі нагадують, що вірус африканської чуми свиней (АЧС) можна перенести навіть на одязі. Саме тому варто звертати увагу на гігієну робочих з України, Білорусі чи Литви, які все частіше працевлаштовуються у фермерських господарствах Польщі.

Африканська чума свиней є вірусним захворюванням диких кабанів і свиней. Заражені тварини не мають шансів на виживання — смертність становить майже 100 відсотків. Так як захворювання дуже швидко і легко поширюється, країнам, в яких зафіксовані випадки вірусу, забороняється експортувати тварин і м'ясо в країни вільні від АЧС.

У червні 2013 року вогнища захворювання виявлені на Білорусі. У лютому 2014 року на території Польщі недалеко від кордону з Білоруссю були виявлені перші полеглі дикі кабани, заражені вірусом АЧС. З тих пір в країні зафіксовано 76 випадків африканської чуми свиней. Всі вони стосувалися диких кабанів і були виявлені в прикордонній з Білоруссю смузі.

Захворювання не небезпечне для людини, проте вона може переносити вірус, наприклад, на одязі або взуттю, тим самим сприяючи зараженню домашніх свиней. Тому ветеринарні лікарі систематично нагадують свинарям про дотримання правил безпеки, які можуть захистити їх поголів'я від АЧС.

Про те, що проблема все ще залишається актуальною, свідчать нові вогнища захворювання, виявлені в цьому році на території Литви, Латвії, України або ж Естонії, де довелося знищити все поголів'я свиней в деяких господарствах.

Так як все більше число польських свинарів працевлаштовує в своїх господарствах працівників з вищеназваних країн, окружні ветеринарні лікарі у Великопольському воєводстві, де працює особливо багато іноземців (головним чином з України) опублікували звернення із закликом зберігати пильність.

«Окружний ветеринарний лікар просить звернути увагу і дотримуватися всіх правил біобезпеки по відношенню до людей, які приїхали з країн, де фіксувалася АЧС (Україна, Білорусь, Росія, Естонія, Литва, Латвія) і працевлаштованим у ваших фермерських господарствах», — йдеться у зверненні окружного ветеринарного лікаря в Лешно. «Повідомляю, що транспортування продуктів харчування тваринного походження до Польщі з цих країн може створювати небезпеку поширення АЧС. Ці громадяни ні за яких обставин не можуть проносити привезені продукти харчування на територію фермерських господарств. Дуже важливо стежити за зміною одягу та дотриманням правил особистої гігієни. Рекомендується брати розписку з працівника зазначенням часу його останнього візиту на батьківщину і відповіддю на питання, чи мав місце безпосередній або непрямий контакт з дикими кабанами або домашніми свинями ».

Похожие статьи:

Новости КиеваКолишній президент Польщі Лех Валенса сьогодні відвідає Київ

Новости БизнесаНам потрібно 35 мільярдів доларів допомоги - Колобов

Новости Украины​Україна імпортувала через Польщу 4 млн кубометрів газу за один день

Новости в миреПольща ускладнила видачу дозволів на роботу для українців

Новости в миреУкраїнські кордони патрулюють літаки НАТО

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети