В людини знайшли третій мозок

3 ноября 2015
2219 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10890.jpg

Вивчаючи людський організм, вчені з Колумбійського університету прийшли до висновку, що в організмі людини крім уже всім відомих головного і спинного мозку ще один мозок.

В ході досліджень експерти виявили, що у людини існує ще третій мозок — кишковий. Він відповідає за роботу і здорове функціонування шлунково-кишкового тракту.

Професор Колумбійського університету Міхаель Гершон стверджує, що нервова система кишечника, яка за канонами традиційної анатомії і фізіології є просто скупченням нервових вузлів і нервових закінчень, влаштована набагато більш складно і фактично являє собою автономний мозок.

«Кишковий мозок» управляє всіма процесами травлення. Навіть при втраті контакту з головним і спинним мозком кишечник продовжує функціонувати.

Було встановлено, що в складках тканин, що вистилають стравохід, шлунок, кишечник, є комплекс нервових клітин, які обмінюються сигналами за допомогою спеціальних речовин-нейротрансмітерів. Це дозволяє всьому цьому комплексу працювати незалежно від головного мозку. «Кишковий мозок» як і головний мозок, здатний навчатися. Як і головний, цей мозок живлять «гліальні» клітини, також він має ті ж самі клітини, відповідальні за імунітет, такий самий захист.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаВчені відкрили сенсаційну інформацію про людський мозок

Здоровье и медицинаЧервоне вино дуже корисне для мозку

Здоровье и медицинаСон може розказати людині про її хвороби

Здоровье и медицинаХочете схуднути - ідіть в лазню

Здоровье и медицинаЯк продовжити собі життя?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети